Spáleniště světů

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-249-9

Baronet (2009) 978-80-7384-249-9 600

Závěrečná kniha série Sága sedmi sluncí.

V závěrečném díle své monumentální ságy splétá autor nitky mnoha příběhů do grandiózního barvitého finále.
Ačkoliv válka s hydrogy skončila a bytosti osídlující hlubiny plynných planet byly poraženy, situace ve Spirálním rameni se nadále komplikuje. Vracejí se klikissové, dlouho považováni za vyhynulou rasu, bez milosti se zmocňují svých bývalých planet a vraždí lidské kolonisty.
Hanza se rozpadá a lidstvo se ocitá ve schizmatu způsobeném vznikem nového centra vlády na Theronu. Ildiranské Impérium ohrožují faerové vedení šílením místodržícím. Nenasytné ohnivé bytosti ničí všechno a vše.
V ohrožení se ocitá samotná rovnováha vesmírných sil. Do tohoto boje překvapivě zasahuje doposud nedoceněná lidská rasa, jejíž vynalézavost, nepoddajnost, odvaha a schopnost překonávat překážky nakonec rozhodne. Na spáleništích světů vzniká nová budoucnost.

Balu
  4. 7. 2013, 16:25
Cimrmanovské očekávání se nenaplnilo - poslední díl Sedmislunečné ságy nic převratně nového nepřináší vyjma uzavření všech příběhových linií.
Jak jsem již zmínil u předchozích dílů, autorův styl psaní je neuvěřitelně černobílý - padouši jsou nudní, nafoukaní, neschopní a často iracionální psychopati, kteří v tomto díle houfně umírají, zatímco hláškující, rozumní hrdinové se srdcem vždy na správném místě stále užívají svého nevyčerpatelného štěstí v bojích se všemi myslitelnými protivníky ze Spirálního ramene.
A pak žili šťastně až do smrti.
Závěrem: celá sága je zjevně stavěna pro věkovou skupinu 15-16 let; pokud je vám víc a/nebo chcete při čtení rozum použít a ne potlačit, doporučuji sáhnout po něčem úplně jiném. Zároveň mě to mrzí, protože tady byl velký potenciál...