Překvapivý útok

Originální název: Surprise Attack

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-708-0

Baronet (2004) 80-7214-708-0 194

Francie, listopad 1944. Generál Le Clerc, velící francouzské 2. obrněné divizi, se navzdory rozkazům amerických armádních velitelů, rozhodl vytáhnout na symbol síly Francie, město Strasbourg. Churchill mu poskytl podporu, na jejímž hrotu při útoku přes pohoří Vogézy na alsaské pláně má být právě 1. pluk SAS vedený Rorym O’Sullivanem. Pluk nebojuje jen proti Němcům, zákeřným francouzským maquis či komunistům, ale zdržují jej i Američané. Poutavý román, pokračování série mapující tajné dějiny SAS, je založen na skutečných událostech, má rychlý spád a je plný akce.

John Kerrigan je jedním z pseudonymů známého autora válečných románů Charlese Whitinga. (Založil/a: monk26)

John Kerrigan John Kerrigan

Badger
  14. 12. 2015, 19:43
Krásná kniha o maličko míň akční nežli díl 1.-podle mne i důvod jejího nedocenění,že spousty lidí čte rovnou tenhle 2.
Zajímavé a originální,co jen tak nezapomenu je "kožený váček,na tabáček".Ale i večeři a noc v horské usedlosti.