Andy Hug

Andy Hug

Podtitul: tajfun a moudroust bojových umění

Fighters Publications - 2006
ISBN: 80-86977-06-4

Fighters Publications (2006) 80-86977-06-4 280

Pro tisíce fanoušků bojových umění byl Andy Hug něčím více nežli pouhým nejslavnějším zápasníkem soutěží K-1. Byli jím nadšeni, protože se s maximálním nasazením věnoval svému tréninku, bojoval vždy z celého srdce a navíc vyzařoval neobyčejné charizma. Již za svého života představoval pro mnohé jakési znovuzrození „ducha budó“. Andy Hug zemřel 24. srpna 2000 v Tokiu v důsledku akutní leukémie. Co je mýtus a co je realita? Jsou současně sny ještě utvářeny dávnými hrdinskými bájemi? Byl jeho život i smrt jen souhrou náhod, nebo byly předurčeny přírodními zákony? Byl prostě jen úspěšným špičkovým sportovcem ve svém oboru, nebo je symbolickou postavou, naznačující další vývoj bojových umění a současně i vzorem pro určitý životní postoj? Jeho manželka Ilona Hugová a přítel Erik Golowin se nám pokoušejí vykreslit podobu člověka, jenž perzonifikoval filozofi i bojových umění v určitém globálním smyslu, přesahujícím hranice stylů i kultur. (Založil/a: skjaninka)

Erik Golowin Erik Golowin

Ilona Hug Ilona Hug