Roztroušená slunce

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Baronet - 2007
ISBN: 978-80-7384-006-8

Baronet (2007) 978-80-7384-006-8 598

Čtvrtá kniha série Sága sedmi sluncí.

Válka mezi znepřátelenými rasami stále zuří a proměňuje slunce na vyhaslé skořápky. Tohoto osudu se dočká i jedno ze sluncí patřících Ildrianské říši.
Její obyvatelé, místo aby se chránili, zapojují se do krvavé občanské války a lidstvo se dělí do mnoha znepřátelených frakcí. Podaří se ildrianům a lidem znovu se spojit proti nepříteli, který je chce vyhubit?
Nový vládce říše Jora'h musí potlačit povstání svého nepříčetného bratra dříve, než nepřítel zničí i to, co z jeho říše zbývá. V obklíčení ze všech stran posílá svou milovanou napůl lidskou dceru na zoufalou misi, jež by měla konečně zajistit mír.

HELLBOY-DB
  29. 12. 2016, 17:52
Kdyby v tomto díle nedostali tolik prostoru ty příběhové linie, které mi už minule přišly jako nejnudnější, mohla si série udržet ještě relativně vysokou úroveň. Tady jsem dostal jen hromadu textu, ale zajímavé místo člověk aby pohledal, ještě že ten závěr se aspoň trochu povedl a trochu mě ubezpečil, že to byla snad jen výjimka a v dalším díle se v kvalitě níž snad už nepůjde. ===40%
Balu
  30. 11. 2012, 16:36
Následník předchozích dílů se vším, na co je člověk zvyklý u nich. Tím se myslí: spousta příběhových rovin, od důležitých přes akční až po zcela bezvýznamné a proto i nudné, všechny sepsané neuvěřitelně zdlouhavě a díky zcela černobílým postavám strašlivě předvídatelné. Jediná část, která nějakým způsobem táhne, je vzpoura v Ildiranském impériu, která však trpí stejnými neduhy jako zbytek knihy a když si člověk přečte pouze části k ní vztažené, zjistí, že i ta je velmi triviální.