Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Irvin D. Yalom: O psychoterapii a lidském bytí

82%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Irvin D. Yalom: O psychoterapii a lidském bytí Originální název: Irvin D. Yalom: On psychotherapy and the human condition

Nejnovější vydání:
Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-533-2
Počet stránek: 149
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2009) 978-80-7367-533-2 149

Kniha je pojata jako rozhovor s I. D. Yalomem a současně stručný úvod do jeho díla. Rozhovor na začátku a konci knihy popisuje cestu I. D. Yaloma k psychiatrii, jeho akcenty v chápání lidského bytí, psychiky a přístupu k psychickému utrpení člověka. Představuje také I. D. Yaloma jako spisovatele, který k psaní existenciálních příběhů tíhl od počátků své profesionální dráhy. Na pozadí Yalomových děl a citací z nich se autorka zabývá jeho chápáním dilemat lidské existence, psychoterapeutického procesu, vztahu mezi psychoterapií a filozofií a možnostmi psychoterapie vůbec. (Založil/a: Květuš)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ssuva
  15. 1. 2013, 13:43
Kniha je pojata jako rozhovor s I. D. Yalomem a současně stručný úvod do jeho díla. Rozhovor na začátku a konci knihy popisuje cestu I. D. Yaloma k psychiatrii, jeho akcenty v chápání lidského bytí, psychiky a přístupu k psychickému utrpení člověka. Představuje také I. D. Yaloma jako spisovatele, který k psaní existenciálních příběhů tíhl od počátků své profesionální dráhy. Na pozadí Yalomových děl a citací z nich se autorka zabývá jeho chápáním dilemat lidské existence, psychoterapeutického procesu, vztahu mezi psychoterapií a filozofií a možnostmi psychoterapie vůbec. Knihu ocení zejména čtenář i knih I. D. Yaloma, zájemci o oblast psychiatrie, psychologie a psychoterapie.
JOhanka.1412
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 3. 2016, 16:44
I. D. Yalom je americký psychiatr, psychoterapeut a spisovatel. Jeho doménou jsou beletristické knihy z prostředí psychoterapie, do nichž často, nenásilnou a srozumitelnou formou, zakomponovává i významné filosofy minulého století. Čímž jeho knihy získávají filosofický rozměr. Yalomova díla bývají často vyhledávána jak odborníky z oboru psychologie, tak i laickou veřejností.

Díky psychologickému a filosofickému rozměru bývají Yalomovo knihy často průvodci při osobních krizích a problémech. Yalom se mnohokrát zabývá tématy jako smysl života či strach ze smrti. Dlouhá řada jeho pacientů se tak mnohonásobně rozšiřuje, právě díky čtenářům jeho knih.

Mnohý čtenář zatouží dozvědět se něco víc o svém „terapeutovi na dálku“. Pro tyto účely je ideální útlá kniha, s názvem Irvin D. Yalom O psychoterapii a lidském bytí, autorky Ruthellen Josselson, která je sama profesorkou psychologie a psychoterapeutkou.

Pokračování zde: http://www.hanka.mablog.eu/2016/03/24/ruthellen-josselson-irvin-d-yalom-o-psychoterapii-a-lidskem-byti/