Bouře na obzoru

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-866-4

Baronet (2006) 80-7214-866-4 552

Třetí kniha série Sága sedmi sluncí.

Ani ve třetím díle Ságy se situace neuklidňuje, spíše naopak. Theron, domov světolesa, se jen těžko vzpamatovává z útoku a následné vzdušné bitvy mezi faery a hydrogy. Válka, jež teprve začínala doutnat, se rozhořela naplno a hydrogové, čelící nyní konfliktu galaktických rozměrů, ztratili o lidstvo zájem. Ne tak klikisští roboti, kteří vidí v lidech zotročitele myslících strojů.
Ildiranské Impérium prochází po smrti Mága-imperátora hlubokými změnami, moci se ujímá nekonvenční Jora‘h a jeho synové. Jeden z místodržících se ale odmítne podřídit a nastolí vlastní řád. Impériu hrozí rozkol.
Hanza, doposud ochromená nedostatkem paliva pro mezihvězdný pohon, hbitě využívá šance doslova spadlé z nebes, a zahajuje novou vlnu kolonizace s využitím sítě transportálů. Ještě netuší, že klikisští roboti velice brzy odloží svou masku.
V tu chvíli vstupují do hry domněle poražení verdani a wentalové s novou strategií, jež může úlohu lidstva v gigantickém konfliktu zásadně změnit.

HELLBOY-DB
  15. 11. 2016, 19:47
Ač nerad, musím přiznat, že se tato série začíná trochu zadrhávat. Není to ještě tak špatné, že bych ji odepsal a do dalších dílů se nutil, to ne, ale je tu cítit, že se už nepostupuje v událostech tolik dopředu. Některé linie, které dřív byly jen slabší, začínají tak trochu vařit z vody a tento planý pokrm mi moc nešmakuje. A to jsem v úvodu, který se moc nevyznamenal, žil částečně ještě z nostalgie dvojkového nadupaného závěru. Děním mi tento třetí díl přišel, jako taková jízda na pohodu , která neurazí, ale to nadchnutí tam chybí taky. ===60%