Pacient nula

Pacient nula Originální název: Patient Zero

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-088-7

BB art (2010) 978-80-7381-088-7 360

První pacient nakažený virem HIV Detektiv Joe Ledger se má stát agentem FBI. Několik týdnů před nástupem k výcviku ho však s cílem navázat spolupráci kontaktuje jistá tajná organizace. Aby prověřila jeho schopnosti, svěří Ledgerovi zdánlivě jednoduchý úkol: spoutat zadrženého muže který byl ovšem ještě před nedávnem prokazatelně mrtev. Události několika dalších hektických dní odhalí hrůznou skutečnost: v rukou teroristů se skrývá mocná biologická zbraň, která by během jediného dne dokázala rozpoutat pandemii a krvavé peklo na Zemi. (Založil/a: slide)

alča87
  11. 6. 2014, 19:31
Sice v lecčem prvoplánová kniha, plná hrdinných Američanů (a Angličanů), ale něco v ní prostě je. Celou dobu jsem pociťovala takové to "my je nechceme zabíjet, nechceme válčit, ale pokud to neuděláme, zabijí oni nás". Nemrtví jsou něco jiného, autor se snažil vymyslet něco originálního - a mně to nakonec hodně bavilo.
Ze začátku mi připadala kniha dost nudná, ale když jsme se prokousal první půlkou rozjela se skvěla akce, při které mě rušily pouze kapitoly, které popisují počínání těch záporáků. Je to typ knihy, který popisuje bandu "raněných" vojáků, kteří si nesou do boje něco špatného z minulosti a dokáží to skvěle využít v boji. Od začátku jsem Joa Ledgera zbožňovala. Sice je to kladný hrdina, který bojuje za spravedlnost, což je trochu ohraná písnička, ale něčím si mě získal, prostě hrdina podle mého gusta. Stejně tak jeho kamarád Rudy je prostě správných chlap. A nakonec jsem si oblíbila i majora Courtlandovou - Grace - jak se děj posouval a spěl k cíli zjistila jsem, že je to profík, který ale nechce jít přes mrtvoly, tedy pokud ji nechtějí kousnout :).
Musím přiznat, že jsem dvakrát čekala, kdy na mě v práci vyskočí krvelačný fundamentalista, ale to je důkaz toho, jak mě kniha pohltila. A konec mě pobavil, i když je to také klišé - přesto jsem knihu zavřela s úsměvem na tváři.