Zmizelí

Zmizelí Originální název: Disappeared

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-082-5

BB art (2010) 978-80-7381-082-5 368

Nepohodlní mizejí beze stopy.
Další román Colina Falconera, kterého znají čeští čtenáři především jako autora poutavých a napínavých historických románů, se odehrává v současné Argentině. Na počátku příběhu nás děj zavede do Bueonos Aires a atmosféry plné strachu. Dlouholetý vůdce země Juan Perón zemřel a po jeho smrti se moci v zemi chopila vojenská junta. Guerra sucia, špinavá válka, je obdobím, na které se Argentina snaží zapomenout, ale vymazat z historie ji nelze. Nepohodlní a ti, kteří se pouze ocitli v nesprávné chvíli na nesprávném místě, mizejí beze stopy. Je jich přes 30 000. Patří k nim i krásná Rosa, mladá matka dvojčat, holčiček, které čeká odloučení a každou jiný osud.
Doba plná bezpráví a těžko představitelných hrůz je živnou půdou pro ty nejhorší stránky lidské povahy, ale tu a tam přece jen probleskne to lepší v člověku jako mihotavé světýlko naděje, které se jen pomalu rozhořívá. Do špinavé politické hry, která se odehrává na pozadí osudů obou holčiček, jsou zapojeny tajné služby i vlivná katolická církev. (Založil/a: slide)

cajdex
  30. 9. 2015, 8:04
Zajímavý příběh, ale nějak to prostě nebylo ono. Psychologie postav plochá, minimální vývoj nemluvě o tom, že někdy se chovají opravdu nesmyslně. Příběh Luka tragický, nicméně nedokončený, autor ho prostě použil jenom jako berličku pro najití sestry, přitom z toho šlo vytěžit mnohem víc. Zklamáním je rozhodně korekce knihy. Tolik překlepů jsem neměl asi ani na škole v seminárkách.
Yesenka
  14. 10. 2016, 9:08
Skvělá kniha, dobré tempo, překvapení, zvraty, přiměřeně násilí O:) určitě 5*, jen poslední 1\4 jako by ke knize nepatřila, změnila žánr, zromantičtěla. Kdybych tu ignorovala, byla by to perfektní kniha :-)
rafzaw
  28. 1. 2014, 23:53
Velmi silný příběh, velmi smutná doba… Tzv. Špinavá válka, která trvala v Argentině od počátku sedmdesátých let do roku 1983 přinesla mnoho objetí, kdy počet zabitých či „zmizelých“ se odhaduje až na 30 000. Patří k nim i krásná Rosa, mladá matka dvojčat, holčiček, které čeká odloučení a každou jiný osud. Pro mne tato knížka patří k mému TOP 10.