Umění mrdati

Umění mrdati

Dybbuk - 2006
ISBN: 80-86862-13-5

Dybbuk (2006) 80-86862-13-5 48

Kniha Umění mrdati je stylizována do formy dopisu z první poloviny 19. století. Abbé Appliqué chce své „bohaté zkušenosti“ ze zpovědnice předat svému mladému synovci. Ten je ve věcech lásky dosud nezkušeným, a proto mu strýcovy otevřené, poeticky opsané, ale i nehledanými slovy vyjádřené rady mají být návodem i poučením, jak obstát jako neodolatelný muž a náruživý milovník ve světě tělesné smyslnosti a ženské náruče. Abbé líčí základní milostné polohy, ale i romanticky a s básnickým zanícením doporučuje další erotické praktiky. Přesto se nejedná o francouzskou nápodobu kámasútry, jak by se mohlo zdát. Zkušený kazatel rozvážně vnímá milostnou touhu a konání jako pradávnou a člověku zcela přirozenou žádostivost. Sám uvážlivě dodává: „Bůh, toť láska. Kunda je jejím oltářem. To není rouhačství, můj milý, neboť celibát kněží si nevymyslel Bůh, ale lidé.“ Kontroverzní dílko připisované Vítězslavu Nezvalovi. [Dybbuk.cz] (Založil/a: Imzadi)

Abbé Appliqué Abbé Appliqué
*1763 - †1853

růže z masa
  23. 1. 2011, 9:44
Víceméně nic světoborného, nic, co by člověk nečekal...není proč ne, není proč ano. Vlastně jsem byla skoro naštvaná, že je něco takového připisováno Nezvalovi, protože ten nás opakovaně přesvědčil, že má na víc.