Hvězdné moře

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-640-8

Baronet (2004) 80-7214-640-8 584

Druhá kniha série Sága sedmi sluncí.

Kniha Hvězdné moře, druhý díl Ságy sedmi sluncí, nás zavede do doby kdy uplynulo pět let od doby, co lidstvo vyvolalo hněv svého starého a mocného nepřítele - hydrogenů. Ti vzápětí napadli zemi ničíce jak její zdroje tak obyvatele stejně jako světostromy ve světolese. Pozemská vláda byla nucena sáhnout ve svých koloniích k přísným ekonomickým opatřením, což vyvolalo odpor a vzpoury. Petr, král staré Země, zahajuje nelítostný boj proti Zemské hanzovní lize. V této kruté válce všichni musí přinášet oběti. Jess Tamblyn osamocen se svou lodí však narazí na potenciálního spojence, jejichž podstatou je voda. Nyní se lidstvo dovídá o starobylých válkách vedených mezi světolesem, faery a hydrogeny. Nová válka však pokračuje, faerové ničí planety a rozbíjejí hvězdy. Roztrhají válčící rasy ve své zuřivosti celé Spirální rameno?

HELLBOY-DB
  12. 9. 2016, 20:33
Po vydařeném prvním díle mi nic nebránilo, abych se s chutí pustil do tohoto pokračování. Opět jako posledně, jsou ve většině příběhových liniích probíhající události a příběh tak dobré, že se kniha čte velmi dobře. Mezi liniemi jsem si našel své oblíbené a i díky nim je tato sága zatím pro mě hodně vydařená. A co se týká závěru a navnazení na třetí díl, ten se vyvedl tak, že určitě nebudu dlouho odolávat. ===80%
Balu
  30. 11. 2012, 16:52
Tenhle díl se ještě svezl na euforii z dílu předchozího, ale už je znát hlavní problém téhle série - spousta velmi přímočarých postav, pro děj více či méně důležitých, jejichž slasti a strasti jsou zde vypsány s velkým nadšením dodávající knize spoustu, spoustu nadbytečných řádků.