Čtvrtý stav

Čtvrtý stav Originální název: The Fourth Estate

Melantrich - 1997
ISBN: 80-7023-264-1

Melantrich (1997) 80-7023-264-1 509

Román o soupeření dvou tiskových magnátů v sobě skrývá životní příběhy Roberta Maxwella a Ruperta Murdocha a jejich boj na život a na smrt.

Poutavý román vypráví o cestě k úspěchu chudého rusínského Žida, který se stal britským důstojníkem a po válce měl v Německu na starosti britsko-německou komunikaci.Tam bez skrupulí uchvátil noviny, které před válkou patřily židovskému kolegovi, stal se dvojitým agentem a posléze bez zábran a ohledů podnikal jako vydavatel. Jeho protivníkem byl Australan z dobré rodiny, oxfordsky vzdělaný manažer, který měl však stejně malé morální zábrany a stejně velkou touhu po penězích a moci, kterou masmédia přinášejí. (Založil/a: monikas)

Simir79
  24. 4. 2015, 11:44
Je to již několik let, co jsem tuto knihu četl. Vybavuji si ovšem, že jsem ji zhltnul jak malinu. Velmi čtivé s pohledem do zákulisí Murdochova mediálního impéria.