Třešně ve sněhu

Třešně ve sněhu
Originální název: Cherries in the Snow

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-526-0

Jota (2007) 978-80-7217-526-0 272

Hlavní hrdinka Saddie má kolem pětadvaceti, žije a pracuje a po večerech se baví na Manhattanu a marně přemýšlí o tom, proč jí její život připadá nenaplněný. Ráda by napsala román, ale má ho jen v hlavě, a její posedlost makeupem ji přivede k práci v radikální kosmetické firmičce, kterou vedou její dosti ulítlé kamarádky. Sadie má za sebou řádku vztahů, většinou ke starším, nevhodným mužům, jakési zástupné otcovské figury, a láska je pro ni čímsi v podstatě nedosažitelným. Vše se mění, když se seznamuje s Marleyem, umělcem, který se živí malováním sgrafiti, a má otravnou a zpovykanou osmiletou dceru, se kterou se sama dost dětinská a rozmazlená Sadie snaží zpočátku marně skamarádit. Marley a Saddie prožívají různé roztržky a nedorozumění, nakonec Saddie zjišťuje, že je o něco méně hysteričtější a něco více šťastnější než dřív. Je to klasické lehké čtení pro mladé ženy, ale ve svém žánru osvěžující a vtipné. Výborný slovní humor, absurdní situace, není to zdaleka tak ustřelené jako Deník jedné mrchy, ale zato reálnější a uvěřitelnější, trošku i smutné a melancholické, prostě správné počtení!

Třešně ve sněhu jsou románek o ženskosti, lásce a rtěnce. Štiplavá, sexy, jízlivá a bystrá Emma Forrestová je oslnila jako nikdy předtím.

"Nevadí mi, že tak dobře píše o sexu, ale kéž by tak dobře nepsala o smutku. Skvělá kniha." (Založil/a: trynitrix)

Emma Forrest Emma Forrest
*26.12.1976

janicqa
  15. 8. 2011, 14:50
Jednou větou charakterizovatelné : Klasické klišé sebestřední rozmazlené tupohlavky.. Dobře, jedna věta je prý moc krátká, takže: Nudila jsem se po celých 271 stran.