Rudý mars

Rudý mars Originální název: Red Mars

AFSF - 1999
ISBN: 80-85390-51-5

AFSF (1999) 80-85390-51-5 684

První kniha trilogie Mars.

Eóny let bičovaly písečné bouře pustou, neúrodnou krajinu rudé planety. Po staletí Mars lákal lidstvo, aby přišlo a zvítězilo nad jeho nepřátelským klimatem. Nyní, v roce 2026, se vydává početná skupina kolonistů, aby se tohoto úkolu zhostila. John Boone, Maja Tojtovová, Frank Chalmers a Arkadij Bogdanov vedou misi, jejímž úkolem je vytvořit na Marsu atmosféru, jako je na Zemi. Na oběžnou dráhu Marsu umístí obří zrcadlové satelity, které budou odrážet sluneční světlo na povrch planety. Černý prach rozprášený na pólech bude držet teplo, a tak rozpouštět led. V kilometrových hloubkách budou vyhloubeny masivní tunely, tvořící gigantické průchody, kterými budou vedeny horké plyny. Na pozadí tohoto náročného budování můžeme sledovat rodící se rivalitu, vznikající a zanikající lásky a přátelství. A také osudy těch, kdo vedou boj na život a na smrt, aby zabránily jakýmkoli změnám Marsu.

Kim Stanley Robinson vystavěl svůj román, jenž je kronikou osidlování Marsu, na výsledcích výzkumů a poznatcích vědy, které léta shromažďoval a studoval. (Založil/a: schrapnell)

Kim Stanley Robinson Kim Stanley Robinson
*23.05.1952

Jarohrad
  2. 12. 2013, 14:41
Je to strašně, strašně dlouhé a strašně, strašně nudné. Sci-fi mám rád, mám i rozsáhlou knihovnu, ale tohle jsem opravdu nezvládl a v polovině opustil.