Originální název: O letadélku Káněti

ISBN: 80-7292-115-0

Axióma (2006) 80-7292-115-0 95
Albatros (1990)
Mladé létá (1960)

Podtitul: veselé příhody pekelských dětí a jejich psa s malým letadlem

V půvabné knížce prožijete spolu s dětmi Vojtou, Anežkou a Pepíčkem mnoho dobrodružství. Dočtete se v ní, co hlídá dědeček Kozelka na letišti, jak dopadne Vojtův let se psem Kociánkem a jak se jim podaří zachránit život pilota Hejduka. Příběh je doprovázen ilustracemi Heleny Zmatlíkové. (Založil/a: Dudek)

marta-b
  4. 8. 2010, 16:29
Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek, co jsem jako malá četla. Ta kouzelná atmosféra celého příběhu mi uvízla v srdci :o) Těšim se, až to budu znovu číst naší Kačce, až na to bude mít věk.

---------------------

Z dětství moje nejoblíbenější knížka, ale teď v dospělosti jsem si řikala, co na ní bylo tak úžasného :o) Teď už to zase vim, protože už jí čtu s naší dcerou - Vojta, Anežka a Pepíček Slámů zažívají na letišti úžasná dobrodružství a i když třeba letí Vojta sám bez pilota Hejduka Kánětem, nenásleduje žádné kárání a výčitky :o) Takže pro děti ideální materiál:O)) Trochu mi to připomíná Pipi a její svět, kde jí taky všechno projde a je to samé dobrodružství.
cheyene
  4. 8. 2010, 22:33
Letadélko Káně, pilot Hejduk a děd Kozelka, který pojídá ze svého kastrůlku škubánky. Přesně tohle mi utkvělo v paměti :) Rozhodně milá knížečka pro děti.
honzik10
  29. 12. 2012, 16:50
Tu mám taky přečtenou a byla dobrá, líbila se mi, ale četl jsem ji už dávno. Moc si z toho nepamatuju.
maurarita
  26. 3. 2016, 17:40
Jedna z nejoblíbenějších knížek o partě dětí jejich psa a malým letadlem a jejich dobrodružství. Samozřejmě s krásnými obrázky Heleny Zmatlíkové.
jejka25
  30. 1. 2013, 12:19
Pamatuji, že jsem jí měla moc ráda...a ke čtení jsem se neustále vracela. Bohužel si moc nepamatuji. Určitě si jí koupím nejen jako nostalgickou vzpomínku na dětství...
cyklokocovnik
  16. 10. 2015, 15:26
Když mi bylo jedenáct nebo třináct, tak už jsem louskal jednu májovku za druhou, ale předtím to nebyly ani Vlaštovky a Amazonky, ani Správná pětka, dokonce ani žádné Rychlé Šípy, ale právě Říhovo Letadélko Káně se svou báječnou atmosférou. Když na to vzpomenu, cítím posečenou trávu a slunce ve tváři.