Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Wittgensteinův vražedný komplex

80%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Wittgensteinův vražedný komplex
Autor:
Originální název: A Philosophical Investigation
Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Nejnovější vydání:
Mustang - 1995
ISBN: 80-7191-004-X
Počet stránek: 309
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mustang (1995) 80-7191-004-X 309

Rok 2013: Londýn je světem skvělých technologií, ale i násilí a strachu. A den za dnem přibývají mrtvá těla. Všechny vraždy však mají něco společného – souvisejí s vládním programem Lombroso. Postupně umírají oběti s krycím jménem Dickens, Shakespeare, Sokrates… Komisařka Jake Jakowiczová se odhodlává k nezvyklému pátrání. Hledá muže jménem Wittgenstein, který si pravděpodobně myslí, že je jedním z největších filozofů 20. století. Vede filozofický dialog s vrahem. Nejrafinovanějším, na jakého kdy narazila. Bojují spolu o čas, ale i o smysl lidské existence. (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tardis
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 9. 2014, 21:06

Detektivní romány nemám jako otravně elitářský čtenář ve velké oblibě. Ovšem tohle dílko je nečím jiné. Bežná schématická zápletka je oživena zajímavými úvahami, poměrně nečekaným chováním hlavních postav a deníkovými zápisy neodolatelně přemýšlivého vraha-to vše vedlo ke změně mého názoru jak na detektivky obecně, tak na osobu samotného filosofa Wittgensteina (do té doby to pro mě jeho jméno bylo jen součástí všeobecného vzdělání, ale po dočtení jsem shlédla stejnojmenný film a začala číst jeho Filosofická zkoumání), tak na analytickou filosofii, kterou, ač mi kvůli náklonnosti k naprosto chaotickému způsobu myšlení není blízká, nemám nadále důvod považovat za nesmyslnou.

"Když si dnes myslíme, že vrah věří tomu, co říká, považujeme náboženské důvody za důkaz nepříčetnosti. Takové vysvětlení všech odporných zločinů jsou pro nás dokonale pochopitelná. Není to moc originální, ale my chápeme, že člověk potřebuje nějaké opravdu zvláštní vysvětlení, proč udělal něco tak ohavného, a zabil mámu, tátu i svýho milovanýho pejska. A v jistém smyslu je to jediné vysvětlení, kterému mohou (normální) lidé porozumět."