Árijský Kristus

Originální název: Aryan Christ

Triton - 2001
ISBN: 80-7254-179-X

Triton (2001) 80-7254-179-X 399

Myšlenky Carla Gustava Junga, stejně jako Sigmunda Freuda, formovaly a stále ještě formují naše vnímání světa. Jungova teorie mýtů a archetypů i termín kolektivní nevědomí se staly součástí všeobecných znalostí. V této kontroverzní životopisné knize, výsledku podrobné výzkumné práce, odhaluje Richard Noll Junga jako člověka se všemi lidskými chybami. Takový ve skutečnosti byl génius z rodiny sužované duševními chorobami a náboženskou posedlostí, jenž věřil, že je duchovním prorokem, a tak založil novopohanské hnutí nabízející účast na novodobých mystériích. Richard Noll vynikajícím způsobem zachycuje atmosféru doby. Sleduje, jaký vliv měly na Jungovo myšlení okultismus, mystika a rasismus, popisuje mimomanželské vztahy s jeho žákyněmi, jeho novopohanství a polyteismus, antisemitismus i to, že používal transu k navození stavů, v nichž pak míval vizionářské zážitky. (Založil/a: skjaninka)