Zlatý důl vzpomínek

Zlatý důl vzpomínek Originální název: Zlatý důl vzpomínek

Oftis - 2010

Oftis (2010) 264

Otevřená výpověď bývalého saxofonisty skupin Sputnici a Komety a hráče na klávesové nástroje u The Matadors a George & Beatovens nabízí s humorným nadhledem poutavý pohled na naši hudební scénu i společenskou realitu od konce 50. let až do období po sametové revoluci. Čtenáři se dozvědí mnohé ze zákulisí nástupu rock'n'rollu u nás, o rozmachu rockové hudby na konci 60. let nebo o její likvidaci za normalizace, o osudech mnohých hudebníků v emigraci včetně samotného Obermayera. Defilují zde známé postavy naší hudební scény - Viktor Sodoma, Vladimír Mišík, Petr Novák, Petr Janda, Otto Bezloja, Karel Kahovec, Radim Hladík a řada dalších. Kniha obsahuje rovněž faktografické přílohy a více než stovku fotografií, mnohé z nich unikátních a dosud nikdy nezveřejněných. Publikaci s legendárním českým muzikantem a skladatelem, který dnes žije v Německu, připravil hudební publicista PhDr. Jaroslav Císař, autor řady knih (mj. Roky rocku, Smokie aneb Hrají nám svůj rock'n'roll, Blues o spolykaných slovech nebo Cesty za hity) a rozhlasových pořadů pro ČRo a Oldies Rádio (Hity a hitíčky, Oldies chuťovky nebo Hudební dárky) o historii rockové hudby u nás i v zahraničí. (Založil/a: skjaninka)