Bojové umění SAS

Originální název: Fighting Skills of the SAS

Naše vojsko - 2004
ISBN: 80-206-0707-2

Naše vojsko (2004) 80-206-0707-2 192

Kniha popisuje dovednosti a technické schopnosti, které používá britská Speciální letecká služba (SAS) pří své činnosti za nepřátelskou linií, při dobývání budov a letounů, k osvobození rukojmích z rukou ozbrojených teroristů apod. Jednotlivé kapitoly popisují různé druhy dovedností, které jsou výpovědí o velkém množství schopností vojáků pluku SAS. Kniha také popisuje, jak byly tyto schopnosti konkrétně využity na různých místech světa. Od doby, kdy byla SAS před padesáti lety vytvořena v pouští severní Afriky, zúčastnila se mnoha bojů a válečných tažení. Většinu z nich vyhrála. Důvod, proč SAS často zvítězila, není v tom, že se skládá ze supermanů, jak tomu její nepřátelé jistě věří, není to ani v tom, že jsou výjimeční pro jejich technické vybavení a výzbroj, ačkoliv i ta jim pomáhá. Spíše je to proto, že procházejí důkladným výcvikem širokého rozsahu a každý volák SAS tak získá znalosti ve všech oblastech boje, které souviseli s fyzickými a mentálními předpoklady k tomu, aby svoji práci mohl dovést do konce. Základním kamenem jejich úspěchu vždy byla a bude silná individualita. Jsou to ti, kteří vyhrávají, protože se odváží jít často proti zvláštnostem i za cenu jejich vlastního života. (Založil/a: skjaninka)