Podtitul: Poznání a propaganda

Naše vojsko - 2009
ISBN: 978-80-206-1009-6

Naše vojsko (2009) 978-80-206-1009-6 120
Naše vojsko (2002)

Vybrané projevy Dr. Josepha Goebbelse (29. 10. 1897 1. 5. 1945), jednoho z Hitlerových nejvěrnějších spolupracovníků, přinášejí v konfrontaci s kvalifikovaným komentářem nevšední pohled na kulhavého ďábla, který prohlásil, že pravda je mnohokrát opakovaná lež. Zvláště pozoruhodné je hodnocení říšského ministra národní osvěty a propagandy v souvislosti se současnou úlohou masových sdělovacích prostředků... Vymývání mozků totiž nezačalo ani neskončilo s nacistickou érou. (Založil/a: skjaninka)

Lecter
  9. 5. 2015, 9:53
Trošku vedle,zajímavé,ale osobně dávám přednost jednoduššímu výkladu,než rozebírání dlouhých projevů.Je mi úplně jedno,že byl doktor filozofie,génius propagandy nebo výborný klavírista.Byl prostě manipulátor,který si kompenzoval své sexuální frustrace a tělesné vady,tvor který se podílel na smrti milionů lidí.
schumick
  6. 6. 2015, 12:19
Je pravda, že pečlivě připravené a naaranžované projevy nejsou ideálním studiem lidské duše. Víc než vlastní projevy pro mě byly zajímavé komentáře s popise motivace proč se tak dělo. Spíš než pohled na klíčovou postavu nacistického režimu jsem získal pohled na obrovské soukolí celého režimu, které někam tlačilo a dotlačilo německý národ.