Mistr Kadehar

Perfekt - 2005
ISBN: 80-8046-296-8

Perfekt (2005) 80-8046-296-8 250

První část trilogie Hvězdná kniha

Po obrovském úspěchu ve Francii Hvězdná kniha už i u nás! Jen málokdo ví o existenci země Ys, která se nachází napůl cesty mezi skutečným světem a krajinami Světa nejistoty, zalidněného podivuhodnými bytostmi i obludami či tajemnými kmeny. Ys se ve všech směrech podobá našemu světu - až na to, že stejně běžné jako počítače a promítací sály kin jsou tam i rytíři v plné zbroji a čarodějové, jež mají udivující schopnosti. Guillemot z Troilu je yský chlapec, plachý a tak trochu snílek. Kde se yzal jeho mimořádný talent pro čarodějnictví, které ho vyučuje mistr Qadehar? Co se stalo s Hvězdnou knihou, která obsahuje tajemství nejmocnějších kouzel a zaklínadel? Proč byla unesena Guillemotova nejhorší nepřítelkyně Agatha z Balagru? Do pátrání po pravdě zapojí Guillemot své věrné a nerozlučné přátele Romarika, Gontranda, Coralii a statečnou Ambru. Společně projdou bránou, která vede do podivuhodného světa plného nástrah... (Založil/a: Majuska)

Erik L´Homme Erik L´Homme
*1967

wwwhisk@s
  8. 7. 2013, 20:19
Fajn knížka, kterou jsem četla už hodně dávno, ale pamatuju si, že mě bavila. Takové oddechové fantasy spíše pro mladší. Jo, a taky si pamatuju gramatické a stylistické chyby, kterých tam bylo opravdu hodně.
ČtenářH
  16. 1. 2015, 18:20
Velice zajímavá četba. Autor vymyslel svět, ve kterém se hlavní hrdina neustále vyvíjí až dosáhne svého cíle.
Garis
  20. 10. 2011, 19:46
Leč jsem tuto knihu našla mezi Levnémi knihami přeci jen si mne získala. Je to běžný příběh o dobru a zlu ale nenudí a lehce se čte. Děj o čarodějnickém učni který se učí runy vás vtáhne do děje plného dobrodružství s chlapcovímy kamarády.