Těžký časy

PRAGMA - 2006
ISBN: 80-7205-334-5

PRAGMA (2006) 80-7205-334-5 200
PRAGMA (1994)

Jedná se o soubor povídek s autorovou oblíbenou tématikou, jako jsou pití, ženy, dostihy a sex. Ukazuje život ve své nejsyrovější podobě. Hlavní postavou už není jen Henry Chinaski, ale přidávají se další, nicméně většinou typově podobní - spisovatelé, alkoholici, rváči a úspěšní či nešťastní milenci. Jde celkem o 35 povídek. (Založil/a: Mirko King)

Introvert
  15. 2. 2014, 19:27
Při četbě této knihy se cítíte jako člověk jdoucí po ulici - najednou se před vašima očima odehrává situace. Vy se stanete pozorovatelem té situace a když skončí, jdete dál a večer už na to ani nevzpomenete. Bukowski má i lepší knížky...
Peetuliska
  22. 4. 2014, 15:46
Sbírka povídek, která je plná sexu, alkoholu a beatnického stylu života, pro leckoho velmi amorálního.

Povídky se četly lehce, byly čtivé a odpočinkové, zároveň to ale nebyla nějaká hodně kvalitní četba.
Dadzi
  9. 10. 2011, 21:06
Zatim asi nejslabši kniha, kterou jsem od Bukowskiho přečetl! Na druhou stranu, otevřel bych ji znova radší, než mnoho dalších knih, které jsou považovány za světové...
Martin_cz
  14. 5. 2014, 18:58
Je do dost dobrý, ale na Bukowski nemůžu dát víc než tři hvězdy. Jinak bych v hodnocení jeho ostatní tvorby nemohl vyzdvihnout ty opravdu skvělý kousky. Každopádně na stupnici vůči všem ostatním knihám by to bylo o jednu víc :)
cheyene
  11. 1. 2016, 16:05
Spíš slabší Bukowskiho kniha, u níž jsem měl problém setrvat. Nejvíce potěší povídky, v nich vystupuje Henry Chinaski.
mauvais-ange
  29. 11. 2013, 1:07
Přiznám se, že nemám moc ráda nadbytek sprostých slov v knihách. Přesto jsem knihu přečetla a na autorův styl si docela zvykla. Líbily se mi povídky, které měly i jiné téma než jen sex a alkohol - kritiku americké společnosti a povrchnosti, za kterou lidé skrývají své slabosti. Autor ukazuje nejobyčejnější lidi takové, jací opravdu jsou. To se mi líbilo.
eugeene
  20. 4. 2013, 14:36
Od Bukowského jsem toho nečetl mnoho, nicméně, jak již hodně lidí naznačilo, Těžký časy jsou jedna z jeho horších knih. Jedná se o směť nechutností, sprostých slov a jednoduchých přáběhů, což jsou sice typické znaky knih Bukowskeho, nicméně povídky Těžkých časů nemají žádnou hlubší myšlenku a nepovažuji je tak za dílo dosahující dostatečných kvalit.
Dominie
  5. 2. 2015, 20:06
Stydím se už delší dobu, že jsem ještě nečetla nic od Bukowskeho. Tak jsem se vyptala v knihovně a byla tam jen tahle knížka, tak jsem po ní hned šáhla.. a věřím že to asi není jeho nejlepší dílo, ale bavila mě :-) Hlavně klobouk dolů autorovi, že dokáže vymyslet tolik krátkých povídek.
weca
  2. 10. 2012, 21:29
Souhlasím s výše uvedeným, je to vážně asi nejslabší próza od Buka. Že jsou všechny povídky na jedno brdo by mi nevadilo, takovýhle brdo se mi líbí, ale vadí mi absence pointy u některých z nich.
Vaclavka
  13. 6. 2012, 15:37
Erekce a ejakulace.... se mi líbila více, proto dávám 4*, ale jinak je to skvělá kniha, no je to prostě Bukowski, povídky jsou někdy kratší, takže jsem jich po cestě v mhd stihnul víc.