Těžký časy

PRAGMA - 2006
ISBN: 80-7205-334-5

PRAGMA (2006) 80-7205-334-5 200
PRAGMA (1994)

Jedná se o soubor povídek s autorovou oblíbenou tématikou, jako jsou pití, ženy, dostihy a sex. Ukazuje život ve své nejsyrovější podobě. Hlavní postavou už není jen Henry Chinaski, ale přidávají se další, nicméně většinou typově podobní - spisovatelé, alkoholici, rváči a úspěšní či nešťastní milenci. Jde celkem o 35 povídek. (Založil/a: Mirko King)

Introvert
  15. 2. 2014, 19:27
Při četbě této knihy se cítíte jako člověk jdoucí po ulici - najednou se před vašima očima odehrává situace. Vy se stanete pozorovatelem té situace a když skončí, jdete dál a večer už na to ani nevzpomenete. Bukowski má i lepší knížky...
Peetuliska
  22. 4. 2014, 15:46
Sbírka povídek, která je plná sexu, alkoholu a beatnického stylu života, pro leckoho velmi amorálního.

Povídky se četly lehce, byly čtivé a odpočinkové, zároveň to ale nebyla nějaká hodně kvalitní četba.
Dadzi
  9. 10. 2011, 21:06
Zatim asi nejslabši kniha, kterou jsem od Bukowskiho přečetl! Na druhou stranu, otevřel bych ji znova radší, než mnoho dalších knih, které jsou považovány za světové...
Martin_cz
  14. 5. 2014, 18:58
Je do dost dobrý, ale na Bukowski nemůžu dát víc než tři hvězdy. Jinak bych v hodnocení jeho ostatní tvorby nemohl vyzdvihnout ty opravdu skvělý kousky. Každopádně na stupnici vůči všem ostatním knihám by to bylo o jednu víc :)
cheyene
  11. 1. 2016, 16:05
Spíš slabší Bukowskiho kniha, u níž jsem měl problém setrvat. Nejvíce potěší povídky, v nich vystupuje Henry Chinaski.
mauvais-ange
  29. 11. 2013, 1:07
Přiznám se, že nemám moc ráda nadbytek sprostých slov v knihách. Přesto jsem knihu přečetla a na autorův styl si docela zvykla. Líbily se mi povídky, které měly i jiné téma než jen sex a alkohol - kritiku americké společnosti a povrchnosti, za kterou lidé skrývají své slabosti. Autor ukazuje nejobyčejnější lidi takové, jací opravdu jsou. To se mi líbilo.
eugeene
  20. 4. 2013, 14:36
Od Bukowského jsem toho nečetl mnoho, nicméně, jak již hodně lidí naznačilo, Těžký časy jsou jedna z jeho horších knih. Jedná se o směť nechutností, sprostých slov a jednoduchých přáběhů, což jsou sice typické znaky knih Bukowskeho, nicméně povídky Těžkých časů nemají žádnou hlubší myšlenku a nepovažuji je tak za dílo dosahující dostatečných kvalit.
Dominie
  5. 2. 2015, 20:06
Stydím se už delší dobu, že jsem ještě nečetla nic od Bukowskeho. Tak jsem se vyptala v knihovně a byla tam jen tahle knížka, tak jsem po ní hned šáhla.. a věřím že to asi není jeho nejlepší dílo, ale bavila mě :-) Hlavně klobouk dolů autorovi, že dokáže vymyslet tolik krátkých povídek.
wendel
  3. 12. 2016, 12:20
Když si tu pročítám komentáře, tak zjišťuju že Bukowski dosáhl toho, čeho málokterý spisovatel. Čtenáři ho buď milují nebo mu nemůžou přijít na jméno, ale skoro žádnému není lhostejný.
Bukovy texty nejsou pro citlivky, takže pokud jste jeptiška která se při slovech hovno a prdel křižuje, tak to není pro vás. Vulgarismy v povídkách ale nejsou samoúčelné, prostě jen vystihují prostředí ve kterém se postavy pohybují. Bukowski žil v Hollywoodu, což je ve skutečnosti pořádná díra, to nejsou jen filmová studia. A většina postav jsou ztracenci a různé podivné existence.
V Těžkých časech Bukowski nepotřebuje plýtvat slovy aby dosáhl maximálního účinku na čtenáře, jakého.... to už záleží na vás. Na mě to zabírá, a ty povídky mě zkrátka baví.
weca
  2. 10. 2012, 21:29
Souhlasím s výše uvedeným, je to vážně asi nejslabší próza od Buka. Že jsou všechny povídky na jedno brdo by mi nevadilo, takovýhle brdo se mi líbí, ale vadí mi absence pointy u některých z nich.
Vaclavka
  13. 6. 2012, 15:37
Erekce a ejakulace.... se mi líbila více, proto dávám 4*, ale jinak je to skvělá kniha, no je to prostě Bukowski, povídky jsou někdy kratší, takže jsem jich po cestě v mhd stihnul víc.