Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení

Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Originální název: The Captain Is Out to Lunch and the Sailors Have Taken Over the Ship

PRAGMA - 2002
ISBN: 80-7205-8536-3

PRAGMA (2002) 80-7205-8536-3 135

Bukowski - profesionální narušitel klidu, básník losangeleského podsvětí píšící s bláznivou romantickou naléhavostí o poražených, kteří jsou méně strojení než vítězové, a s nesentimentálním soucitem k lidem na společenském okraji. Deník přináší postřehy ze života slavného spisovatele, vášnivého dostihového sázkaře a stárnoucího muže. (Založil/a: Mirko King)

Abigor
  6. 11. 2012, 18:02
Páchne to stářím... Bukowski je v knize, jako nějakej starej ďábel, ty pasáže, ve kterých vzpomíná na mládí, jsou smutný. Styl je dobrej, klasickej, jednoduše Bukowského styl. Sem tam se objeví nějaký to moudro, ale není jich tolik, jako v jeho povídkách. Líbí se mi ale, že kniha jde od srdce a to se počítá, když už nikdo, tak aspoň on bude vždycky upřímnej. Ale ty kecy o dostizích mě unavily. Pořád to bude jen deník zestárlýho hnusáka, kterej je tak starej, že místo ženskejch, chlastu a násilí, žije jen psaním, schoval se do něj. Takhle na mě kniha působí.
cheyene
  8. 12. 2013, 22:30
Trochu nečekané od Buka. Opravdu. Tak nádherná zpověď stárnoucího bouřliváka, alkoholika, spisovatele, zkrátka Hanka Chinaskiho, že vám vskutku vezme dech. V knize se objeví řada skvělých myšlenek, které stojí za zamyšlení.
ondrej_plevak
  11. 11. 2015, 23:58
Bukowski trochu jinak. Tentokrát se neschovává za Henryho Chinaskiho, je sám sebou. Bojuje s moderní dobou, rekapituluje svůj život a připravuje se na smrt. Zajímavé, ale něco mi tam chybělo. Možná ta jeho mladická neslušnost a rychlý spád příběhů, které mě na něm baví.
eugeene
  5. 6. 2012, 21:48
Můj první Bukowski a naprosto jsem nevěděl, co bych měl čekat. Možná proto jsem radši ani nic nečekal. Ale po prvních pár stránkách jsem byl naprosto nadšený stylem, který tam Bukowski předvádí. Rozhodně jedno z nejlepších čtení, co jsem v posledních letech měl možnost zakusit.
georgin
  27. 2. 2013, 15:06
Pro mě také první kniha od Bukowského a rozhodně ne poslední. Hned po dočtení jsem si sehnal dalších 10 jeho kousků a doufám, že budou stejně dobré. Když jsem tuto knihu četl, nějak se mi pořád vybavoval Clint Eastwood v roli Walta Kowalského v mém nejoblíbenějším filmu Gran Torino.
PinPrick
  23. 1. 2010, 1:17
Krásná, upřímná, smutná a osobní kniha. Tohle jsem od Hanka nečekal.
JHfr3ak
  13. 2. 2015, 23:26
Za tak vtipným názvem (fakt si nevzpomínám, kdy jsem se naposled tak smál už je při pohledu na název knihy) se skrývá až překvapivě osobní sonda životem zkoušeného (no však víte jak to myslím) Hanka Chinaskiho. Jedno z nejzajímavějších děl velkého mistra v oboru "alkoholizmus a kurvení s ničím v kapse".
jurajkukurica
  3. 10. 2010, 18:19
kniha napsaná na sklonku autorova života a také je to cítit z každého moudra, které Buk napsal...............................................................................