Hranice stínů

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-109-9

Fantom Print (2010) 978-80-7398-109-9 336

Noční anděl 2

Cenarie dobytá Khalidořany úpí pod krutovládou Bohokrále. Ubohé zbytky odporu se pokouší organizovat mocná zločinecká organizace Sa’kagé pod vedením svých posledních dvou Shingů – mladíka Jarla a bývalé prostitutky Mámy K. Jejich jedinou nadějí na úspěch je ale nejlepší wetboy ve městě a Noční anděl Kylar. Jen on je schopen postavit se Bohokráli.

Kylar však zavrhuje život nájemného vraha. Mladý muž chce začít znova – v novém městě, s novými přáteli a novou profesí.

Když však zjistí, že jeho přítel Logan je možná naživu, je Kylar postaven před trýznivou volbu. Vzdá se navždy cesty stínů a bude žít se svou novou rodinou, nebo překročí hranice stínů a bude vše riskovat kvůli poslední zakázce? (Založil/a: Blueberry)

Brent Weeks Brent Weeks
*1977

Blueberry
  23. 8. 2014, 15:15
Tak, musím smeknout. Brent Weeks přecpal svou knihu akcí, dějem, napětím a neočekávanými zvraty. Úplně se z toho točí hlava. Jen málo postav ztrácí na zajímavosti a to převážně ve chvíli, kdy dochází jejich přičiněním k bitvám (což nejsou mé oblíbené události v jakýchkoli knihách). Nicméně, bitev tu není tolik, kolik obvykle ve fantasy literatuře bývá a to se mi líbilo. Je tu o mnoho víc kladen důraz na všechno okolo, hlavní roli hrají intriky a jak už bylo psáno, děj a různorodé zvraty. Kylar, Vi, Logan, Máma K., Durzo, Uly, Elene, a všichni ostatní - na všechny se těším v třetím a posledním pokračování!
Preambule
  29. 3. 2014, 11:25
Druhý díl - lepší než první. Překvapivé zvraty, a zase ta jízda jako v jedničce. A nejlepší dějová linka - Logan a jeho vzestup :)
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:53
perfektní. oceňuju jistou přímočarost a minimum vykecávání. na rozdíl od barvomága (asi se budu opakovat) je zde strašně moc postav co mám ráda, včetně těch záporných. pouze upřímně nesnáším Elene. Jedna z nejhorších a nejotravnějších postav. Tyhle hrdinky typu "dobrotivý pekáč * " vždycky zníží hodnotu knihy o několik procent. A úplně zbytečně. Osobně jsem měla nejradši Kylarovy a Dorianovy linie. občas tam byli moc velké náhody, ale představíli si člověk, že se příběh odehrává na území velikosti čr, snd by se to dalo.
(* hrdinka dobrotivý pekáč - např. paní Weasleyová...přestože jde o život, střílí se, metají se kletby a kouzla, plíží se nocí nájemní vrazi, jde o vyšší dobro nebo dokonce o přežití lidstva či dobra, Pekáče stále budou považovat na nejdůležitější středobod vesmíru navařenou večeři, humanismus a dobro pro své děti...)