(Ne)Šťastné konce

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-108-2

Fantom Print (2010) 978-80-7398-108-2 352

série - Princezny 1

Autor populární trilogie o goblinovi Jigovi sice temné podzemní chodby opustil, ale žánru lehce úsměvné fantasy zůstal věrný. Tentokrát se zaměřil na známé pohádkové postavy a dospěl k překvapivému závěru:

NEVĚŘTE POHÁDKÁM O POHÁDKÁCH!

Ty příběhy se totiž ve skutečnosti odehrály trošku jinak…

Třeba Popelka – pravým jménem Daniela Břehová (rozená Sklenářová). Opravdu se provdá za prince Armanda a zažívá sladké líbánky. Jenže pak ji zákeřně napadne její nevlastní sestra Šarlota. Naštěstí Daniele přispěchá na pomoc Talie – jinak Růženka – která mistrně ovládá bojová umění a zachrání ji. Vražedkyně Šarlota však uprchne. Události naberou rychlý spád po odhalení řady znepokojivých faktů: Armanda unesli a odvlekli do říše víl, Daniela je těhotná a královna má vlastní tajnou službu, jejímiž členkami jsou jak Talie, tak Sněha (tedy Sněhurka). Sněha je mimochodem odbornicí na zrcadlovou magii a flirtování. Podaří se třem princeznám Armanda vypátrat a vysvobodit jak jeho, tak sebe ze spárů nejhanebnějších neřádů v pohádkovém světě? (Založil/a: Blueberry)

Jim C. Hines Jim C. Hines
*duben 1974

DanielOsbourne
  21. 12. 2015, 20:48
Tato kniha mi připomínala jízdu na horské dráze. Ne že by byla tak napínavá a stoupal mi při ní adrenalin, ale spíše mi připomínala tu samotnou jízdou horské dráhy. Nejprve přišlo pomalé a dlouhé stoupání nahoru, aby mohl následovat rychlí sešup. Skoro se mi chtělo až křičet. Pak následovalo pár loopů, kdy jsem nevěděl kde jsem nebo co se vlastně stalo. Přišlo pár zákrutů, které potěšily, a pak už přišel závěr, kdy se horská dráha zastavuje a já byl rád, že už to mám za sebou a uvědomil si, že jsem si tu cestu vlastně hezky užil.