Arthur a minimojové

Originální název: Arthur et les Minimoys

Alpress - 2004
ISBN: 80-7362-014-6

Alpress (2004) 80-7362-014-6 201

Arthura trápí starosti. Jako každý rok trávil šťastné prázdniny v babiččině domě, ale staré paní hrozí, že o dům přijde a bude se muset do čtyřiceti osmi hodin vystěhovat. O střechu nad hlavou ji chce připravit podvodník Davido. Arthurovi je teprve deset let a s pomocí rodičů nemůže počítat, jsou daleko. Dobrák pes Alfred sice Arthura a babičku věrně miluje, jenže to jim teď je málo platné. Dědeček, vynikající inženýr a cestovatel, získal v Africe přátelství kmene velkých lidí a jako dar od nich drahokamy, které by teď babičce jistě pomohly, jenže děda před čtyřmi roky záhadně zmizel. V jeho knihovně najde Arthur starý cestopis a vzkaz. To ho převede na stopu minimojů. Podaří se mu dostat se včas „na druhou stranu“ do jejich říše? Potřebuje získat jejich důvěru a přízeň princezny Selenie. Jedině minimojové jsou schopni všechno zachránit…

Tato kniha vyšla v rámci edice Klokan. (Založil/a: TerraDV)

Luc Besson Luc Besson
*18.03.1959

honzik10
  26. 10. 2013, 8:57
Kniha se mi hodně líbila, byla napsána moc pěkně, nutilo mě to číst a moc mě bavila. Jinak bych ještě řekl, že se kniha filmu hodně podobala.