Láska je pes: Básně 1974-1978

Láska je pes: Básně 1974-1978 Originální název: Love is a Dog from Hell: Poems 1974-1978

PRAGMA - 2002
ISBN: 80-85213-64-8

PRAGMA (2002) 80-85213-64-8 299
(Založil/a: Mirko King)

annihilation
  22. 4. 2014, 20:01
Bukowski jako autor povídek je skvělý, ale kam se hrabe na Bukowskiho jako na básníka! Proč se snažit zaobalit slova do poetických krás, když je mnohem větší síla v surovosti, neurvalosti a tvrdosti (doslova?). Pod touho, pro mnohé ohavnou, skořápkou je skrytá přemíra citů, ubohost, bolest a samota, takže spolu vytváří velmi neobvyklou upřímnou poezii, kterou budete buď milovat za každým slovem nebo knihu ihned zahodíte. V něčem tak výrazném střed prostě neexistuje.

Sám se všemi

nic jiného se
nenaplní.
Tardis
  26. 2. 2015, 10:51
Tahle sbírka mi strašně připomíná Kvílení od Ginsberga. Někde jsem četla, že každý den myslíme skoro na ty samé věci- s Bukowskim ne a v tom je jeho umění. Skvělé, mnohem lepší, než Poštovní úřad... (Bohuzel jsem cetla jen prvních 50 stran, sehnala jsem jen pdf torzo.)
Terka Koubková
  27. 8. 2016, 19:07
Jak já jsem Bukowskiho neměla ráda, když mi byla tahle knížka prvně dána do ruky... Cítila jsem se moc čistá a zranitelná na čtení něčeho takového, moje nitro si zakrývalo tvář před tím, jakým stylem psal. Styděla jsem se, když jsem to četla, a to jsem byla sama v místnosti. Nicméně když se člověk překouše přes svůj ostych, tak se do toho po pár stránkách ponoří. Básnická sbírka se v průběhu čtení stala mojí nejoblíbenější a nedám na ni dopustit.
veris
  14. 3. 2010, 16:59
po mnoho let mě iritovala
tím, co jsem pokládal za její
výstřednost-
jako že namáčela vaječné skořápky do vody
( kvůli tomu, aby kytky
měly kalcium ).