Talentovaný pan Ripley

Talentovaný pan Ripley Originální název: The Talented Mr. Ripley

Paralela 50 - 1993

Paralela 50 (1993) 248

Kniha není klasickou detektivkou, ale spíše komorním psychologickým příběhem člověka, který svůj šarm a schopnost působit na lidi využívá bez výčitek svědomí ke zločinu. Mladík odjíždí do Itálie, aby přemluvil syna bohatého průmyslníka k návratu domů. Svému vrstevníkovi, s nímž se spřátelil a na jehož účet žije, závidí peníze a postavení do té míry, že se rozhodne k vraždě. (Založil/a: TerraDV)

Patricia Highsmith Patricia Highsmith
*19.01.1921 - †1995

rt12
  8. 6. 2016, 14:13
Nosná idea příběhu se pohybuje ve třech rovinách - na jedné je moc, na druhé pochybná morálka a na třetí ctižádost. Ripleyho charakter je bez vnitřní struktury a udivuje schopností patologicky lhát a ztvárnit kohokoli. Mrazí z něj v zádech a krev ve vás vře. Je to amorální variace na americký sen.
skranak
  11. 2. 2014, 12:02
Tuto knihu jsem si přečetla jen kvůli filmu,který jsem moc nepochopila, hlavně co cítí hlavní hrdina,proto jsem si půjčila knihu. Ale velké zklamání, kniha je prostě nudná.Snad jen ten konec je lepší než ve filmu, ale kniha je nedotažená,celkově nudná.
Bája83
  2. 9. 2013, 15:50
Nejlepsi knizka, jakou jsem zatim cetla. Libi se mi film, kniha jeste vice. Vrele vsem doporucuji k precteni.