Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Normální pako

47%
2 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Normální pako
Autor:
Originální název: Normálny cvok

Nejnovější vydání:
Fortuna Print - 1993
Počet stránek: 115
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fortuna Print (1993) 115

Hlavní bezejmenný hrdina je zavřený v polepšovně. Celý svůj pobyt vzpomíná na svou lásku Doru a na vše, co s ní zažil.
Se svým kamarádem Žolíkem potkal Doru při cestě do školy. Ona pracovala v jednom obchodě a zrovna aranžovala výklad, hlavní hrdina ji chtěl poznat a proto stál před výkladem a dělal na ni opičky, dokud si ho nevšimla. Tak se stalo, že se seznámili a Dora mu dokonce dovolila, aby ji doprovodil domů. Nechala jej u sebe i přes noc, on však nespal a celou noc hlídal její spánek. Ráno se domluvili na další schůzku, ale když k ní přišel, nebyla doma. Jeho otec se z něj snažil dostat, kde byl celou noc, ale on mu pravdu neřekl.
S Dorou se po nějakém čase znovu setkali a začali spolu chodit. Pro něj to byla první veliká láska a o to tvrdší bylo probuzení, když mu Dora řekla, že je narkomanka. Už to před ním déle nemohla skrývat. Byl to pro něj šok, ale slíbil, že jí bude pomáhat, když bude postupně omezovat dávky. Dora souhlasila a od té doby nastal kolotoč. Dora potřebovala spoustu peněz, což pro něj nebylo lehké. Nejprve kradl úspory kamarádům z basketu, pak i rodičům a nakonec začal prodávat svou elektroniku a také věci z jejich chaty. Když ani to nestačilo, kradl i v okolních chatách. Vše mu pomáhal prodávat Žolík, který ho nakonec prásknul. Otec hlavního hrdiny zašel za Dorou a zakázal jí vídat se se synem. Od té doby ho Dora odmítala bez jediného slůvka vysvětlení. Hlavní hrdina se ocitl v polepšovně, odkud se pokusil dvakrát uprchnout. Při druhém pokusu skončil až u domu Dory, volal na ni, dokonce vylezl na pouliční lampu, kde přimrzl. Když přijeli hasiči a z domu vyběhla i Dora s úmyslem jít za ním, zastavila ji v tom ruka jeho otce... (Založil/a: TerraDV)

(více)  
Peter Holka Peter Holka
*22.08.1950


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Peetuliska
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 2. 2014, 15:24
16.letý mladík se zamiluje do starší dívky Dory, které je neustále zima, trpí třesy a má zvláštně lesklé oči. Po delší době zjistí, že je narkomanka, to ale jeho lásku k ní neoslabí. Začne krást, aby jeho milovaná mohla postupně snižovat dávku a jednou přestat.
Kniha je velmi krátká. Je zde zachycena chlapcova rodina, krádeže, ale i to, jak skončil v pasťáku. Označuji to jako průměrné dílo o drogách.