Originální název: The Vampire's Assistant

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01813-6

Albatros (2006) 80-00-01813-6 184
Albatros (2003)

Druhý díl klukovských upířích hororů navazuje na děj přímo tam, kde první díl Madame Okta skončil: aby mohl Darren zachránit svého spolužáka Steva, kterého kousla jedovatá cirkusová pavoučice, musí vyhledat jejího cvičitele pana Hroozleyho. To však je ve skutečnosti upír Vur Horston...
Darrenově prosbě vyhoví a Steva zachrání, z Darrena však udělá polovičního upíra a svého pomocníka. Co všechno Darren vedle upíra Horstona zažije se dočte v tomto druhém díle.

Svižný hororový příběh koncipovaný seriálově a pohrávající si navíc s mystifikací: Darren Shan je totiž jeho hrdinou-vypravěčem i autorem v jedné osobě.

Pro čtenáře od 12 let. (Založil/a: Chemísek)

teola
  28. 4. 2011, 17:20
Tuhle knihu jsem paradoxně četla dříve než první díl. Tehdy mě opravdu dostala a udělala ze mě Shanovského maniaka. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Doporučuji
Shax
  28. 10. 2011, 23:56
Jo, tak Darren Shan je přesně můj vkus v literatuře. Trošku morbidní, nemálo temné a to mě baví! Ještě, že má dost pokračování...Film ujde, ale je celkem...zkrácený.
Manon
  16. 12. 2013, 11:48
Už se to začíná rozjíždět ale ostatní díly jsou prostě lepší. Film nestál za nic, samo o sobě mluví to, že měl upír jen jednu jizvu a ne tři.
ronynka
  16. 10. 2011, 11:44
Druha knizka, ta me docela i pobavila :) ale nebylo to tak dobry jako prvni dil. Ale i tak, jsem stejne jako prvni dil cetla tuhle nekolikrat za sebou :-)
Ann-K.
  17. 4. 2015, 18:49
Darren mě nejdříve hrozně štval:D Upír, který se nechce napít krve (lidské)! Kdyby musel kvůli krvi lidi zabíjet, chápala bych, že do toho nemá chuť, ale takhle mi na tom nepřišlo nic tak hrozného. No nemůžu zapomenout, že v té době byl Darren ještě dítě, tam se nemůžu tak divit:D Aspoň, že to nakonec překonal:) V dalších dílech je čím dál postava Darrena zajímavější a zajímavější. Začátky upírství nemusí být vždy jednoduché:D
Svatoslav.Svatomír
  5. 12. 2012, 11:35
To, co na začátku vypadalo jako pohádka na dobrou noc, se proměnilo v pravý horor, jaký autor slibuje. Naturalisticky popisované vraždy jsou toho důkazem. Darren zkrátka přitvrdil ve všech směrech. Drsně vám vpálí do obličeje: „Život není pohádka! Můžete čekat nešťastný konec, protože taková dokáže realita být!“ Děsivé, brutální, magické – jednoduše epické! Další zastávka: Krvavé chodby.
hladass
  19. 12. 2015, 20:44
Ale jo, druhý díl je o dost lepší než ten první... Temnější, bizarnější, zábavnější... A navíc za pár hodin přečtený, takže jako lehká oddychovka optimální... Pokud se něco silně nepokazí, sérii si přečtu celou...
mishelin
  3. 12. 2012, 22:22
taky jsem tuhle knížku četla jako první. No musím uznat, že jsem od toho čekala něco jiného. Ale jen proto, že jsem ji objevila ve školní knihovně. Čekala jsem že to bude něco pro první stupeň...Ale kdeže, při čtení o žvýkání vnitřností Darrenova kámoše...no nebylo mi úplně nejlépe. Ale určitě si od něj přečtu ještě něco
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 13:23
Kniha nebyla špatná, i když bych ji označila za Shanovský průměr. Příběh se začíná pomalu rozjíždět, vracíme se s hrdiny tam, kde příběh začal - do panoptika. Rozhodně doporučuju.