Originální název: Výlet do Španěl

Levné knihy KMa (2000) 80-86425-53-3 185
Český spisovatel (1995)
Československý spisovatel (1970)
Aventinum (1930)

Výlet do Španěl je soubor cestopisných črt a fejetonů Karla Čapka o španělské zemi, jejím lidu, kultuře a přírodě.

Karel Čapek podnikl výlet do Španěl vlakem a cestopis poprvé vyšel v roce 1930. Podobně jako u ostatních cestopisných črtů a fejetonů autor přibližuje místní způsob života, zvyky a podobu země. Ve Španělsku se zabýval především architekturou, zamýšlel se i nad politickým významem této země a s tím spojeným míšením kultur (například v Toledu). Dalšími městy, o kterých se rozepsal, byla Barcelona nebo Madrid.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Liška)

Karel Čapek Karel Čapek
*09.01.1890 - †25.12.1938

Ariko
  14. 11. 2014, 9:42
Čapkovy cestopisy mám ráda a utnávám, že Italské listy jsou moji favoriti, ale ani zde nemůžu říct, že bych se nudila. Opět oceňuji originalitu podání a nevšednost.
Moreanne
  13. 7. 2013, 16:14
Bohužel po výborných Anglických a Italských listech pro mě byl Výlet do Španěl zklamáním. Suché vyjmenovávání kytiček a rostlinek v zahrádkách mě opravdu nudilo, popis španělských tanců taky nějak nezaujal a pasáž o "rytířském" (sic!) zabíjení býků při corridě jsem musela přeskočit úplně. Doufám, že Obrázky z Holandska a Cesta na sever budou lepší.
Nantong
  17. 2. 2013, 17:03
Této knize jsem njak nepřišla na chuť...přečetla jsem ji do konce, ale musela jsem se nutit k tomu, abych měla chuť ji číst :(
Buřinka
  16. 9. 2016, 13:26
Tuto Čapkovu knihu jsem četla coby studentka kdysi před dovolenou do Španělska, takže jsem jí "zlouskla na ex", abych si udělala představu o této zemi. Tomuto účelu kniha bohatě posloužila. Jinak cestopisy takřka nečtu, ale zde je "typický" rukopis Karla Čapka. Jinak (lehce odbočím od knihy) - Sagrada Familia v Barceloně je úžasný (i když stále ještě nehotový) architektonický poklad, který stojí za to vidět.
Liška
  12. 12. 2009, 16:36