Originální název: Tunnels of Blood

Albatros - 2007
ISBN: 80-00-01238-3

Albatros (2007) 80-00-01238-3 176
Albatros (2003)

Třetí kniha série Příběhy Darrena Shana.

Darren Shan se představuje potřetí - před nezáviděníhodným osudem poloupíra, který na něj padl v předchozích dvou knihách, není úniku. Nechce se podvolit pravidlům upířího světa, i když kontakty s obyčejnými lidmi obvykle končí tragicky. Spolu se svým učitelem panem Hroozleym a hadím chlapcem Evrou se ocitají v neznámém městě a prožívají další dramatické události a ohromující odhalení.

Pro čtenáře od 12 let. (Založil/a: Chemísek)

LeaLea
  8. 3. 2012, 9:20
I když už mi pár let není dvanáct a vlastně ani -náct, Darren si mě docela získal. Knížky se čtou na jeden zátah a jsou díl o dílu temnější a nápaditější.
Tomáš Fiurášek
  30. 6. 2014, 10:37
Kniha plná napětí, nečekaných zvratů a mírné hrůzy v pozadí. Prostě, skvělý díl, po tomhle jsem se na další a další knížky těšil ještě víc!
ronynka
  16. 10. 2011, 11:46
Boze, tenhle dil me docela dost desil. Super knizka! Nevim, jak bych se na to tvarila ted, ale ve 12 letech jsem byla dost vydesena :D
Svatoslav.Svatomír
  5. 12. 2012, 11:32
Přiznám se bez mučení. Po brilantním Upírově pomocníku jsem o Darrenovi mírně pochyboval. Laťka, kterou nastavil, se zdála být nepřekonatelná. Ovšem po přečtení prvních několika kapitol mi sklaplo. Shan sice neřádil jako utržený ze řetězu, místo toho nabídl čtenáři mistrnou práci lidské psychiky. Ten tam jsou klukovské myšlenkové pochody hrdiny z první části. Upírův pomocník stárne, ač to není na jeho zevnějšku vidět, ale uvnitř dozrává v nejroztříštěnějšího hrdinu současnosti. A když se zdá, že už nemůže být hůř, připlete se mu do cesty láska, která jeho transformaci posune až k samotné hranici cynismu. Bravo, Darrene. Další zastávka: Upíří hora.
hladass
  20. 12. 2015, 21:52
O nic lepší nebo horší než předcházející díl, je to další jednohubka, kterou jsem zvládl za pár hodin, ale určitý posun vidím v promyšleně pomalu se rozvíjející upírské mytologii... Na další díly se začínám těšit...
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 13:22
Dobrodružný příběh, který by mohl stát sám o sobě. Setkáme se v něm však s důležitými postavami, které se objeví i v pozdějších fázích příběhů a Shan čtenáři nenásilně přibližuje pravidla světa upírů. Skvělé oddychové čtení, pomalý rozjezd do dalších dílů.