Originální název: The Vampire Mountain

Albatros - 2008
ISBN: 80-00-21482-3

Albatros (2008) 80-00-21482-3 152
Albatros (2005)

Čtvrtá kniha série Příběhy Darrena Shana.

Čtvrtý hororový příběh o poloupírovi je neméně napínavý jako ty předchozí. Tentokrát se Darren po úmorné riskantní cestě severskou divočinou ocitne přímo v srdci upířího světa. V jeskynním labyrintu Upíří hory poznává zblízka život a řád celého klanu, který se po 12 letech schází k svému rokování. Rada knížat, před niž předstoupí se svým učitelem panem Hroozleym, má rozhodnout o jeho budoucnosti. Atmosféru celého příběhu dokresluje všudypřítomná hrozba nepřátelského pána vampýrů.

Pro čtenáře od 12 let. (Založil/a: Chemísek)

LeaLea
  8. 10. 2013, 8:37
Tak už asi z Darrena vyrůstám. Tenhle díl jsem měla sice přečtený za chvíli, ale připadá mi, že se na těch pár stránkách vlastně nic moc nedělo. Každopádně pořad se to dobře čte. Ideální nenáročná četba na cesty vlakem.
ronynka
  16. 10. 2011, 11:46
Dost zabavna cast, teda pokud mate cernej humor :) SPOILER - nejlepsi je, jak tam utika a krici - Moje Ruce! Moje ruce! :-D
hladass
  24. 12. 2015, 16:36
Hodně krátká a nenáročná četba, ve které se čtenář více seznámí s upíry, jejich zvyky a také jejich nepřáteli, vampýry, ale když se nad tím člověk zamyslí, i když je kniha čtivá, prakticky se v ní nic neděje... Spíše bych uvítal, kdyby byly minimálně tři knihy spojeny do jedné...
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 11:07
Moje oblíbená část série. Autor svůj příběh posouvá do nové roviny, seznamuje nás blíže s upíry a jejich zvyky a seznamuje nás s novými postavami, které budou hrát velkou roli i dále.