Skinheadi

Originální název: Skinheads

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-660-5

BB art (2009) 978-80-7381-660-5 303

Skinheadi jsou příběh o životním stylu tří generací jedné rodiny. Terry je původní ska-milovný skinhead a majitel taxislužby. Drsňák Ray je dítě ulice, skin a aktivní fotbalový chuligán. A Lol, Terryho syn a Rayův synovec, je patnáctiletý kluk, který teprve začíná. Nový román J.Kinga čerpá z téměř čtyřicetiletého vývoje britské kultury. Skinheadi nevymřeli. Vzpírá se všem společenským obavám a předsudkům a staví před nás skupinu skrz naskrz lidských postav, jejichž životy určuje vášeň a čest... (Založil/a: Gary545)

John King John King
*??.??.1960

DerMahr
  15. 4. 2011, 9:20
Začátek je klidné nakouknutí do této subkultury. Od základních jmen kapel a názorů se dostáváme k osobním postojům, rodinným problémy i názorům. Do toho pár vzpomínek - vše skvěle funguje. Jen zakončení je snad výsměchem oněch 250ti stránek předtim...
ceBBek
  4. 11. 2011, 13:01
No, očekával jsem víc. Podle mě tato kniha může pohladit po duši jen člověka, který je s touto subkulturou nějak spojený a může si vychutnat ty drobné detaily knihy, které někoho nezainteresovaného nechají ledově klidným. Z čistě literárního hlediska to je celkem nuda.
cíge
  14. 3. 2011, 23:16
Skinheads jsou i mojí oblíbenou subkulturou, takže tato kniha byla pro mě jasnou volbou. Oba hlavní hrdinové, Terry i Ray, jsou dobrý řízci, ale Terry je mi (i přesto, že já dávám na rozdíl od něj přednost poslechu oi! před ska a reggae:)) svojí životní filozofií bližší (Rayova přezdívka "Rapl" je opravdu přiléhavá, a to nejen z důvodu, že nejde pro ránu daleko a nebojí se ani obrovské přesily, ale taky pro jeho občas až příliš paranoidní nálady:)). Trochu mě nudily pasáže o Terryho synovi. Ale celkově hodně vydařený dílko a doporučuji především lidem, kteří se chtějí o skins dozvědět víc než to, co je běžně napsaný na netu.
gaston
  26. 12. 2010, 15:34
Knížka o mojí milované subkultuře. Při čtení jsem byla zamyšlená, napjatá a na konci se dostavila krásná úleva z "happyendu", ve který jsem už od půlky nedoufala.