Uhni se, topí se!

Uhni se, topí se! Originální název: Uhni se, topí se!

Oftis - 2009
ISBN: 978-80-7405-041-1

Oftis (2009) 978-80-7405-041-1 236

V knížce plné humoru, bizarních situací a sexuálních výstřelků autoři zachycují osudy plavčíka městských lázní na pozadí významných etap naší nedávné minulosti. Švejkovsky přizpůsobivý hrdina i jeho nejbližší rodina a přátelé proplouvají závěrečným obdobím totality, vzrušenými dny tzv. sametové revoluce a následnými společenskými proměnami, aniž by jimi byli dotčeni ve svém sebestředném, značně limitovaném vnímání světa kolem sebe.Navzdory třeskuté legraci a víceméně laskavému pohledu na lidičky od vody i mimo ní vyznívá plavčíkův příběh jako hořká reflexe mentality a neduhů české společnosti, která mnohdy s neporozuměním, ba s nechutí přijímá tradiční demokratické hodnoty. Ojedinělý titul, který na současné literární scéně nemá ve svém žánru obdoby, volně navazuje na předchozí práci této autorské dvojice humoristickou novelu Vlnobití. (Založil/a: dwarfik1)

dwarfik1
  29. 11. 2010, 20:01
Zpočátku velice humorné čtení, obzvláště pro pamětníky z Hradce Králové a okolí. Ke konci spíše už obhroublý pokus o humor.