O strachu

O strachu

Podtitul: Pochopení a přijetí životních nejistot

Originální název: Fear (Understanding and Accepting the Insecurities of Life

BETA Dobrovský - 2010
ISBN: 978-80-7306-412-9

BETA Dobrovský (2010) 978-80-7306-412-9 224

Pochopení a přijetí životních nejistot
Mistr Osho se v promluvách obsažených v této knize zaměřuje na problematiku strachu, jenž dokáže člověka paralyzovat natolik, že není schopen prožívat život naplno a radostně. Osho klade důraz na skutečnost, že strach ovlivňuje naše každodenní činnosti a vztahy a je největší překážkou na cestě vedoucí k poznání sebe sama. Ukazuje, že tím nejzákladnějším strachem, který člověk cítí, je strach ze smrti - a vede nás svým osobitým způsobem k jeho přijetí, poznání, ke zbavení se touhy po jistotě. A nabízí nám možnost vydat se na dobrodružnou cestu do vlastního nitra, jež je součástí obrovského celku zvaného vesmír. Vykročit na ni může každý, kdo pochopil, co je strach, a začal milovat a zpívat a tančit a opravdu žít vlastní život, jejž neurčují ostatní lidé ani mysl, ale pouze přirozená podstata našeho bytí. (Založil/a: Ruciel)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Ruciel
  1. 12. 2010, 13:37
První kniha, kterou od Osha čtu a zdaleka nebude ani poslední. Jeho myšlenky, které se vždy vztahují ke každodennímu praktickému životu a jsou pochopitelné a přístupné všem, kteří je chtějí slyšet, nutí člověka k zamyšlení a mnohdy i nabourání zažitých představ o "vnějším" i "vnitřním" světě.