Záhady experimentální psychologie

Záhady experimentální psychologie Originální název: The other side of Psychology

Portál - 2006
ISBN: 80-7367-173-5

Portál (2006) 80-7367-173-5 240

Proč používají řeč jenom lidé? Proč děti lžou ke svým rodičům? Proč sníme? Na další otázky odpovídá jedna z mála knih o experimentální psychologii, která po desetiletí ovlivňuje kulturu, školství i naše poznání o duševním životě člověka. Psychologové představují pro většinu lidí profesionály, kteří člověka provázejí bolestmi duše na cestě k uzdravení. Denise Cumminsová ukazuje psychologii z druhé strany a nabízí čtenáři pohled na svět experimentální psychologie. Vědecké studie a kontrolované experimenty popisuje jako fascinující dobrodružství při odkrývání tajů našeho prožívání a chování. Ačkoli kniha splňuje nároky odborné publikace, je srozumitelným pojednáním o experimentální psychologii, která po desetiletí ovlivňuje kulturu, školství i úvahy o zdravém duševním životě člověka. Kniha zpracovaná na základě univerzitních přednášek reaguje jednak na dlouhodobě vysoký zájem vysokoškoláků v USA o psychologii, jednak na nedostatek čtivé odborné literatury z oblasti experimentální psychologie - na rozdíl od množství knih o dnes populární psychoterapii a klinické psychologii. (Založil/a: Ruciel)

Ajka13
  24. 6. 2012, 11:36
Zatím moje první kniha o psychologii, která byla ze začátku hodně zajímavá, hůř se mi vstřebávali poslední kapitoly, ale to bylo patrně mnou, protože už jsem to potřebovala rychle dočíst a moc jsem se na to nesoustředila. Jinak mohu opravdu vřele doporučit všem, co se o psychologii zajímají.
MankaManka
  27. 7. 2011, 15:28
Jedna z mála naučných knih, co jsem přímo zhltla. I když jsem většinu pokusů a faktů znala, byly podaný mnohem zajímavěji než jinde. Takže můžu doporučit nejen pro účely studia, ale i lidem, co mají rádi zajímavosti ;)