Každý z nás je Legenda

Každý z nás je Legenda Originální název: We Are All Legends

AFSF - 1992
ISBN: 80-85390-08-6

AFSF (1992) 80-85390-08-6 180

Po ztrátě vlastního hradu se sir Julián, pronásledován neustálou představou Pekla, které ho čeká, vydává na svou křížovou výpravu. Potkává kentaury a lamie, kouzelníky i lámy. Zamiluje se do krásné upírky…Tyto snové příběhy - někdy se měnící až v noční můry - jsou díla hrající na čtenářovy nálady. Čtenář je přečte s pocitem, že prožil podivnou a strašidelnou zkušenost. Možná by něco takového nechtěl prožívat pravidelně, ale je rád, že si na ni občas může vzpomenout (Založil/a: Dragosani)

Darrell Schweitzer Darrell Schweitzer
*27.08.1952

Crocuta
  29. 9. 2016, 19:41
Soubor značně netypických fantasy povídek, které spíše než na akci a dějové zvraty spoléhají na ponurou, temnou atmosféru plnou symbolů a nejasných náznaků. Autor se nijak netají svými inspiračními zdroji, kterými jsou kromě středověkých rytířských příběhů v čele s Artušovským cyklem i filmy Ingmara Bergmana, jmenovitě "Sedmá pečeť" a její existenciální přesah.
Aratar
  24. 8. 2014, 16:50
Už vím, proč literární žánr fantasy dostal obecně rozšířenou nálepku brakové četby. Je to právě kvůli takovýmto typům knih. Schematické postavy, naprosto neuvěřitelný děj, nekonečné putování odnikud nikam... Už nikdy víc.