Kočkodlakova mise

Kočkodlakova mise Originální název: Misja kotołaka

Laser-books - 2003
ISBN: 80-7193-157-8

Laser-books (2003) 80-7193-157-8 224

Už potřetí nás Konrad Lewandowski zve do země, kde spíše potkáme v lese příšeru než poustevníka, kde každý zlý skutek zplodí ďábelskou bytost a kde lidem pomáhá Xin kočkodlak, který si dovede poradit i s těmi nejhoršími bestiemi. Chronologicky je tento román řazen mezi části „Dravec Xin“ a před „Kapitán Xin Fergo“ z první knihy, takže ti, kdo byli trochu zklamáni druhým dílem, mohou být klidní, hlavním hrdinou je opět Xin.

K. Lewandowski nás zavádí na misi, která začíná ve vypáleném domě neopatrného mága a končí ve světě, jejž lze nazvat „za zrcadlem“.

Xinovým úkolem je zastavit a zneškodnit síly, které by mohly zničit celý známý vesmír. To se neobejde bez mnoha příhod, ať už napínavých či humorných – dá se říci, že autor přímo hýří nápady.

Odhalují se další zákonitosti, jimiž se řídí existence nestvůr a netvorů. Setkáme se se starým známým mágem Rodminem, dozvíme se, jak se vaří dobrá rybí polévka. (Založil/a: Delat)