Kiki Strike ve Stínovém městě

Kiki Strike ve Stínovém městě Originální název: Kiki Strike Inside the Shadow City

CooBoo - 2010

CooBoo (2010) 360

Život dvanáctileté Ananky Fischbeinové je strašlivě nudný. Jednoho rána však objeví, že v malém parku nedaleko jejich domu se propadla zem, a její poklidný život náhle nabere na obrátkách. Poznává tajemnou Kiki Strike a skupinu dalších výjimečných dívek a společně se pouštějí do dobrodružství a objevování podzemního Stínového města, ležícího v podzemní Manhattanu. (Založil/a: Semuj)

Kirsten Miller Kirsten Miller

Miess
  7. 6. 2011, 17:02
Kniha se mi dostala do rukou náhodou a i přes počáteční smíšené pocity, že knížka o 12letých dívkách nebude to pravé, jsem se do ní začetla. Začátkem knihy jsem se do děje moc nedostala a váhala jsem, zda knihu vůbec dočíst. Nakonec jsem ji dočetla a udělala jsem dobře. Druhá část začne nabírat opravdový spád, čtenář se může zapojit společně s hrdinkou do děje a tipovat, kdo za všemi událostmi, ke kterým dochází, stojí. Kdo je dobrý a kdo je špatný. Dokonce se lehce dá opustit i myšlenka, že se jedná pouze o malé holky a dobrodružství ze Stínového města si tak mohou užít i dospělí.