Originální název: Kantůrčice

Československý spisovatel - 1977

Československý spisovatel (1977) 196

Enefa Podhajská žije v malé chaloupce na úpatí tajemné hory Ještěd jen se svým bratrem a moudrým dědečkem. Mezi svými vrstevníky je nazývána Kantůrčicí, protože se ve všech ohledech vymyká ostatním vesnickým dívkám. (Založil/a: SlamLenka)

Tojaheva
  26. 5. 2015, 19:02
Věru těžká to čeština. Když se přes to přenesu pěkně knížka přibližuje staré obyčeje, které už v dnešní době skoro nikdo nedodržuje. Jinak hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla a tím pádem mě konec knihy trochu zamrzel :)
Eumenida
  12. 7. 2013, 21:12
No ale zase nedivte se, že je hlavní hrdinka taková. Vemte dobu, kdy se to odehrává a kde - ona skoro odříznutá od světa, žijící jen u svého otce, blízko malé vesnice, všechno, co vstřebává, je příroda a několik knih, které, když nemá větší přehled, ji mohou dost zblbnout hlavu.
Mně se ten román líbil.
Na druhou stranu byla hodně silná osobnost, věřila, že to, co dělá, je v souladu s Bohem a v souladu s jejímp přesvědčením, pro lásku se dokázala překonat, ale jak zjistila, že je podvedena, okamžitě je schopna vztah ukončit.
Easykk
  9. 11. 2011, 14:57
Opravdu lituju současné studenty, protože jestli je tohle klenot české literatury, tak se mají na co těšit. Knižní telenovela v plné kráse a už před dvěma stoletími, to potěš koště.
Hannami
  16. 1. 2011, 16:19
Taková česká Rosamunda Pilcher. Myslím, že po přečtení prvních 5 stránek člověk přesně víc, co bude pokračovat. Hrdinka je skvělá, dokonalá, mravná, poslouchá slova starších. Na druhé straně je mladý doktor (trošičku hejsek), který přijíždí zpět ze studii. Tak hádejte jak by to mohlo asi dopadnout.