Pavel a já

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-791-2

Jota (2010) 978-80-7217-791-2 408

Napínavý příběh fiktivních postav na pozadí skutečných reálií válkou zničeného Berlína. Je krutá zima roku 1946, na sutiny Berlína se snášejí sněhové vločky a za zamrzlými okny se začíná odvíjet dramatický příběh. Pavel, americký voják, který po válce zůstal v Německu, leží na promrzlém lůžku, skučí bolestí, kterou mu působí jeho nemocné ledviny, a z rohu místnosti ho pozoruje malý chlapec Anders, člen dětského pouličního gangu. O patro výš prostitutka Soňa přejíždí pěstěnými prsty po víku klavíru a po schodech domu stoupá Boyd, Pavlův kamarád z války. Jde pomalu, protože v levé ruce svírá těžký lodní kufr, jehož obsah znenadání změní životy všech těchto lidí. Aniž by to tušili, druhý den ráno se ocitnou uprostřed spiknutí, které postupně nabude epických rozměrů.

Dan Vyleta je syn českých uprchlíků, kteří emigrovali do Německa koncem 60. let. Dětství a dospívání prožil v Německu, po skončení střední školy vystudoval ve Velké Británii historii na King‘s College, University of Cambridge. Nyní již řadu let přednáší na vysoké škole. Pokud právě nečte nebo nepíše nějaký román, sleduje detektivky nebo poslouchá jazz. Žije a pracuje v Kanadě. „Pavel a já“ je jeho první román. (Založil/a: Limare)

cenevrec
  11. 11. 2014, 8:35
Kniha se četla moc dobře, děj byl zajímavý, ale přišlo mi to celé trochu nedotažené. Celý příběh prožíváte s jednou postavou a na konci knihy jako když utne. Najednou nevíte vůbec nic. Každopádně se těším na další knihy od tohoto autora. Potenciál rozhodně má.
Romano
  24. 2. 2011, 10:28
Je to vynikající kniha, která vás chytne a už nepustí. Budete ji muset přečíst na jeden zátah. Je sice pravda, že je to poměrně dost morbidní příběh, ale ti, kdo mají rádi drsné scény, si určitě přijdou na své. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení. Jděte do toho!