Čekání na bílou smrt

Čekání na bílou smrt Originální název: Čekání na bílou smrt

Jota - 2002
ISBN: 80-7217-200-X

Jota (2002) 80-7217-200-X 167

Bílá smrt – velký bílý lidožravý žralok a čekání na něj je hlavním tématem této po všech stránkách fascinující knihy. Autor líčí svou cestu za životním snem od prvního nápadu až po vyvrcholení afrického dobrodružství.

Poutavým a osobitým stylem čtenáře seznamuje s členy týmu, s technikou podmořské filmové práce, ale hlavně s vrcholem svého snažení, jímž byla řada setkání s nejnebezpečnějším podmořským predátorem. Pozoruhodný knižní obraz cesty za bílým žralokem doplňují skvělé fotografie pořízené v těch nejvypjatějších momentech natáčení.

Tato kniha byla vyhlášena bestsellerem roku. (Založil/a: czlib)

Steve Loveček Lichtag Steve Loveček Lichtag
*04.03.1954

bojovnicka
  29. 1. 2013, 13:38
Velmi čtivá kniha, s prvky humoru. Jeden z prvních cestopisů, které jsem přečetla a nadchla mě natolik, že jsem si pořídila i volné pokračování o velrybách :-)
zdeno_bla
  7. 1. 2013, 22:31
Parádní cestopis o několika šílencích, doplněný o zajímavé fotky. Já jsem se při čtení velmi bavil, ne snad proto, že by se jednalo o literární skvost, ale jednoduše kvůli tomu, že v té době nikdo jiný tuhle ani podobnou knížku napsat nemohl, protože pan Lichtag popisuje setkání s velkým bílým mimo klec jako vůbec první na světě.