Herzog

ISBN: 80-207-0346-2

Knižní klub (2006) 80-207-0346-2 399
Odeon (1993)
Odeon (1968)

Tento román je v kontextu Bellowovy tvorby přelomový. Jednak tím, že mu zajistil světovou proslulost, jednak díky své hlavní postavě, která je typickým "bellowovským antihrdinou": Moses E. Herzog je intelektuál, který se možná pomátl (možná však pouze vnímá svět daleko senzitivněji než jeho okolí), odjel na své venkovské sídlo, kde píše dopisy, které nikdy neodešle - a to jak svým přátelům a slavným lidem své doby, tak i již mrtvým filozofům, ba dokonce samotnému Bohu. Nervové vyčerpání z hrozícího rozvodu, život na pokraji šílenství Herzoga ovšem nezlomí, nýbrž mu na konci přináší prozření v podobě přijetí svého údělu. Román patří k základním dílům americké prózy 20. století.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: lord.vader)

Adri-Anna
  23. 5. 2016, 18:48
Příběh to byl dobrý, ale proč musel být obalen tolika zbytečnými žvásty :-(( Ta pomatenost Herzoga byla patrná i bez těch slavných "dopisů". Na 100% vím, že tuhle knihu už nikdy neotevřu.
Jana Edita
  26. 11. 2016, 21:53
Mám ráda psychologické romány, mám moc ráda filozofii (zapracovanou v literárních příbězích), ale tohle mi prostě nesedlo.