Idioti na plavbě kolem světa

Idioti na plavbě kolem světa
Originální název: Idioti na plavbě kolem světa

Nezjištěno / Jiné - 2006
ISBN: 80-239-6468-2

Nezjištěno / Jiné (2006) 80-239-6468-2 320

"Ten, kdo nerozumí přírodě, jde studovat biologii. Ten, kdo nerozumí sám sobě, jde studovat psychologii. A ten, kdo nerozumí ničemu, jde na moře."

Těmito slovy charakterizuje pětileté putování plachetnice Victoria světovými moři jeden z účastníků tohoto dobrodružství a autor této knihy, Ivan Orel. Aby to neměli příliš jednoduché, tak si Viktorku, jak Victorii říkali, i sami postavili. Bez velkých zkušeností, peněz sponzorů a humbuku médií. I proto si občas říkali idioti a nemysleli to jako nadávku. (Založil/a: miluska.unger)

Ivan Orel Ivan Orel
*23.05.1968

wroclav
  3. 11. 2013, 21:31
Zřejmě nejlepší cestopis, jaký jsem kdy četl (formou i obsahem), možná i proto, že to čistokrevný cestopis není. Obsahuje pasáže technické (stavba lodi), psychologické (ponorková nemoc v nejrůznějších podobách), i čistě dobrodružné (hurikán, spaní na sopce etc.). Navíc autor opravdu umí psát i kreslit. Kdybych byl učitel zeměpisu, tak by toto byla moje učebnice. Co už jiného může někoho inspirovat k cestování?
V.A.
  3. 2. 2013, 14:45
Báječná knížka pro všechny mořeplavce srdcem či zatím jen duší :) Krásný cestopis psaný tak, jak autorovi zobák narost. Obeplujete s ním celý svět a zároveň se ponoříte do atmosféry zaoceánských plaveb, uvědomíte si, jak nebezpečná je ponorková nemoc a jak se dají překonat na první pohled nepřekonatelné překážky :) Popisující, strhující, inspirující...