Krvavý Irák

Krvavý Irák

Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1143-7

Naše vojsko (2010) 978-80-206-1143-7 216

O’Donnell bere čtenáře s sebou do soukromého světa čety námořní pěchoty… jeho popis mariňáků čistících domy od nepřátel, bojujících s těžce nadrogovanými povstalci, stejně tak i popis fyzického, psychického a emocionálního stavu námořních pěšáků patří k nejkonkrétnějším a zároveň i dech beroucím zprávám přicházejícím zpět z irácké fronty (Založil/a: slide)

Ukmas
  26. 11. 2013, 12:09
Tato kniha Patricka O'Donnela popisuje operaci Phantom Fury z r.2004, která se stala nejkrvavější bitvou v okupovaném Iráku z pohledu mariňáků roty Lima 1. čety.
Bitva o Fallúdžu plná (nafetovanych) fanatiků z nejméně 18 zemí, kteří rádi uplatňují taktiku "zastřel si svého amíka a pak zemři" a na druhé straně američtí mariňáci, kteří museli vyčistit od těchto islámistů nějakých 400 000 místností. Jedna z mála usměvných částí knihy je, když se novinaři rozprchávají z míst reportaže při zahájení operace. Kniha vám dá dobrou představu o tom, co znamená boj ve městě. Je špinavý, vyčerpávající a brutální bez ohledu na to, kolik máte s sebou moderního vercajku.
Clearboy
  1. 7. 2012, 0:10
Opravdu realistické a nekomprimsní dílo, vhodné pro silnější nátury. Velmi podrobně líčí, co obnáší boj v zástavbě Iráckého města.