Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

SPQR VI. - Centuriona nemá nikdo rád

84%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

SPQR VI. - Centuriona nemá nikdo rád Originální název: SPQR VI. - Nobody Loves a Centurion
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2009
ISBN: 978-80-7363-241-0
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2009) 978-80-7363-241-0 248

Píše se rok 58 před Kristem a Caesarovi byla svěřena správa galské oblasti. Táboří se šesti tisíci legionářů uprostřed lesů na nepřátelském území a snaží se sehnat posily, aby se dokázal postavit divokým a bojechtivým Germánům, kteří již překročili Rýn. V legionářském táboře však panuje pokleslá morálka, vojáci se bojí a do přímého střetu s obrovskou přesilou se jim nechce. Do tábora přijíždí náš známý detektiv Decius Caecilius Metellus mladší, jenž prchá před nepřáteli, které si stačil nadělat během svého krátkého pobytu v Římě. Ale ani mezi drsnými vojáky se netěší přílišné oblibě. Největší neshody má s Prvním setníkem, arogantním mužem, který podřízené vojáky surově bije kvůli každé maličkosti. Jednoho rána je však První setník nalezen mrtev. Když se nenajde jeho vrah, bude exemplárně potrestáno deset nevinných mužů. V táboře je rázem šest tisíc podezřelých. Caesar pověří nelehkým vyšetřováním Decia... (Založil/a: Smouk)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 2. 2013, 23:34
V šestém pokračování série SPQR se s hlavním hrdinou Deciem Metellem vydáme do Galie, kde právě probíhá dlouhodobá vojenská kampaň prokonsula Gaia Julia Caesara. Caesar v Galii nastartuje svou skvělou vojevůdcovskou kariéru a my můžeme spolu s Deciem být přímo v jádru dění. Poznáme, jak římské legie fungovaly a proč dokázaly tak přesvědčivě vítězit i nad mnohem silnějšími protivníky. Decius se dokonce setká i s obávaným králem germánských hord - s Ariovistem.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 11. 2014, 16:34
Další dobrodružství našeho známého Decia se odehrává až v daleké Galii, kde se velmi brzy dozvíme, proč zrovna prvního centuriona nemá nikdo rád :-) Také se toho hodně dozvíme o samotném fungování legií. Ze začátku mne nesmírně bavilo, jak Decius při každé drobné příležitosti nezapomene nadávat na Alexandra Velikého, díky němuž mají římští senátoři dobyvačné choutky, a chtějí se tomuto starověkému idolu vyrovnat - neméně i Julius Caesar. Na druhé straně mi trochu vadilo střídavého užívání pojmů setník/centurion a setnina/centurie, ale to je jen drobná vada na jinak zajímavém a napínavém příběhu.
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 6. 2016, 11:51
Decius se tentokrát ocitá mimo zázemí své rodiny ale především svého milovaného města, musel opět opustit Řím a vydat se do Galie, v té době ještě nezkrocené a primitivní. Jako voják zde musí sbírat slávu a uznání, na které pak bude moci postavit svou budoucí politickou kariéru. Bohužel vojenská služba nikdy nepatřila k jeho oblíbeným činnostem, je tu vystaven činnostem, ve kterých neshledává zalíbení a především mu jde o život. Navíc mu jeho názory a charakter udělají v osobě prvního centuriona mocného nepřítele...
Ten však jako znenadání umírá, ne však přirozenou smrtí a Decius muže uplatnit dle Caesara své nadání, tj. svůj smysl existence v jeho táboře... Navíc dostává malý dárek, dva centurionovi otroky, malou nesmírně inteligentní zrůdičku a germánskou bohyni, jejíž vlastnictví vyvolá závist jeho kolegů, nebude to lehký případ...
p.a.
  1. 7. 2013, 13:27
Jestliže nemá Decius Metellus rád nedobrovolné pobyty mimo Řím, službu v armádě nemusí vůbec. Té se mu ovšem dostalo v tomto díle jeho dobrodružství měrou vrchovatou. Byl přidělen k legiím Julia Caesara v Galii. Nebezpečí mu hrozí nejen od Galů a Germánů, kteří stojí proti Římu, ale i od profesionálních legionářů. Ti totiž nemají politiky ve vojenských funkcích vůbec rádi. Čtivá kniha, akčnější a dobrodružnější než předcházející dobrodružství. Je zde možnost se více dozvědět o životě v legiích. Doporučuji.