Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

SPQR VII. - Tribunova kletba

84%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

SPQR VII. - Tribunova kletba Originální název: SPQR VII. - The Tribune's Curse
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2010
ISBN: 978-80-7363-308-0
Počet stránek: 237
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2010) 978-80-7363-308-0 237

Píše se rok 699 od založení Říma (55 př. Kr.) a Decius Caecilius Metellus se uchází o úřad edila. Je šťastný, že se vrátil domů do Říma z daleké Galie, kde Caesar vede krutou a nekonečnou válku, štěstí mu však kalí obava, že Římu hrozí další válka ? Krassus se chystá na tažení proti Parthům, láká ho jejich bohatství. Válku sice senát neschválí, ale to Krassa nezastaví a tak v den, kdy vyráží i se svým vojskem z Říma, pronese jeho největší odpůrce tribun Ateius Kapito před celým shromážděným davem prastarou a strašlivou kletbu. Kletba vyděsí nejenom samotného Krassa a všechny přítomné občany, ale i ty nejvýznačnější Římany,kteří proto pověří Decia, známého detektivními schopnostmi, aby zjistil, kde se Ateius kletbě naučil. Decius se tedy snaží proniknout do tajů kultů a magie, a když je Ateius zanedlouho zavražděn, dostává ještě obtížnější a nebezpečnější úkol ? najít jeho vraha... (Založil/a: Smouk)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 2. 2013, 14:22
Další díl série vychází ze známých skutečností - jeden z triumvirů Markus Licinius Krassus vynaložil velké úsilí, aby se mohl proslavit (a možná ještě více obohatit) velkou válečnou výpravou proti Parthské říši. Nakolik je pravda o kletbě tribuna Ateia si nejsem jistý, ale celý příběh je pěkně vystavěn a Deciovo detektivní umění si přijde na své.
Líbí se mi, jak autor v každém díle popisuje každodenní život lidí ve starověkém Římě - těch obyčejných i těch mocných. Čtenář se tak seznámí s mnoha zajímavými podrobnostmi o kultuře a zvycích té doby.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 11. 2014, 16:49
Pokud si Decius myslel, že po návratu z nenáviděné vojenské služby v Galii bude mít v Římě trochu klidu, tak byl brzy vyveden z omylu. Marcus Crassus je na odchodu z Říma stižen starodávnou kletbou a veškeré následné události musí Decius prošetřit, opět je několikrát v nebezpečí života. Díky nepatrným narážkám jsem už záhy poznala, kdo měl asi ve vraždě prsty, ale to mi nezabránilo opět si perfektně užít napínavé dobrodružství. Už teď se těším na další díl této povedené série.
Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 6. 2016, 17:27
Opět dobře napsané, ale bohužel mě tento díl tak nestrhl jako ty předchozí, těžko říci čím to bylo. Možná ve mě vyvolal trochu nelibost tím, že ta autorova kritika Crassa mi nepřišla úplně férová. Kdybych krátce předtím nečetl Caesarovy legie (Jiří Kovařík) a jeho popis bitvy Karrh, kde snad jako jediný autor nedělá z triumvira naprostého blba, tak by mi to tolik nevadilo. Jinak příběh se skvěle čte, jen mě tentokrát Decius se svými glosami tak nenadchl.
p.a.
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 7. 2013, 20:14
Další detektivka, další dobrodružství. Znovu přehršel faktů ze života obyvatel antického Říma. Kniha se čte dobře. Na antický Řím je zde nahlíženo trochu z jiného úhlu. Je třeba pochválit J. M. Robertse za sběr faktů a práci s nimi. Doporučuji.
Komu se zdá zápletka překombinovaná a vymyšlená - Gaius Ateius Capito doopravdy žil a v roce 55 př. n. l. byl tribunem lidu. Podle Plutarcha doopravdy proklel Marca Licinia Crassa při odchodu z Říma.