Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Návrat na Brideshead

84%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Návrat na Brideshead

Podtitul: vzpomínky kapitána Charlese Rydera


Autor:
Originální název: Brideshead Revisited

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 1994
Počet stránek: 309
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (1994) 309

Nejslavnější román Evelyna Waugha Návrat na Brideshead se k českému čtenáři tentokrát dostává provázen televizní adaptací, seriálem britské televizní společnosti Granada.
Pro ty, kdo milují příběhy o lásce, pro ty, kdo milují především dobrodružství, kdo milují britský humor i sebezničující jízlivost, a také pro ty, kdo hledají klid vlastní duše ve víře. (Založil/a: jjankovc)

(více)  

Štítky

více  
Evelyn Waugh Evelyn Waugh
*28.10.1903 - †10.04.1966

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jehlaspichlas
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 11. 2016, 9:48
Návrat na Brideshead? Pro mne jako náročného čtenáře je to průměrné dílo. První dvě části byly zajímavé, ta třetí už tak ne, připomínala mi spíš rodinná dramata s harlequinovskými prvky (což bylo na tu dobu 30. a 40. let zvykem), a tento druh literatury mi moc nesedí, je v něm hodně sentimentu a psychologické analýzy - tudíž nuda. Přečetl jsem ji sice za tři dny, ale první polovina třetí části, to byl kámen a bolest to číst - je spíš vhodnější pro ženy než pro muže - rodinné zázemí a vztahy a rozvody - nic zvláštního, nic zajímavého. Jako celek by se dala kniha číst jako psychologické rodinné drama, kterým se prezentovali Daphné de Maurier, Selma Lagerlafová, Edward Morgan Foster. Třetí díl byl prostě zbytečně rozvleklý a dal celému románu korunu, do pozadí upadla Sebastianova postava, která mohla v románu nabídnout víc než jako obyčejný ochlasta. Myslím, že autorovi v tomto díle chyběla i bohatá fantazie, i tak trochu smysl pro humor; jeho první díla však byla satiričtější a zajímavější než tento příhěh. V mnoha těchto pasáží si však ženy příjdou na své...
Ivulina
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 10. 2015, 7:56
Existuje něco zamotanějšího než vztah? Jakýkoliv vztah?? Ani tak jednoduché slovo jako 'přítel' nemá jednoznačný význam! Waugh - nenásilně, ale přeci - rozmazává zkamenělý pohled na vztahy, osobní růst, plány do budoucna a snahu o uklizenou reputaci. Někteří žijí v trojici s medvědem, jiní mění víry podle potřeby. Člověk je zvláštní druh (druh ve všech smyslech). A přítomnost jak je krátká a dlouhá zároveň!
"Sometimes I feel the past and the future pressing so hard on either side that there's no room for the present at all."
Bohužel nemůžu jen chválit. Linka dvou hlavních hrdinů pro mě až příliš brzy mizí a druhá polovina pomalu ztrácí na intenzitě i zajímavosti. Subjektivně, samozřejmě. Ale s jednou hvězdou musím dolů. Možná při příštím čtení...
katapultova
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 5. 2012, 15:41
Od této knihy jsem asi očekávala něco jiného. Začíná v podstatě jako popis toho, co ve 20. letech v Oxfordu vyváděla zlatá mládež, čímž mi místy připomínala P. G. Woodehouse. Pak najednou skočí do roviny jiné, trochu depresivní - hlavní hrdina Charles neví, co se sebou, a jeho nejlepší kamarád Sebastian se propadá až na dno a ještě dál, takže z humorného začátku pokračuje k melodramu. Ke konci už jsem hlavního hrdinu skoro nesnášela - nevím, jestli někomu může připadat sympatický; možná je ta postava realistická, mně přišla jako pěkně alibistická. Příběh v této knize asi není úplně špatná, jen mám pocit, že se autor pořád nemohl rozhodnout, jak ji pojme.