Úsměv Mony Lisy

Úsměv Mony Lisy

Ikar - 2004

Ikar (2004) 208

Rok 1953. Katherine Watsonová přednáší dějiny umění na dívčí vysoké škole a prosazuje zde revoluční změny. Chce studentky naučit, aby nepoměřovaly svůj úspěch jen výhodnými vdavkami, ale aby objevily svobodu, po níž se v zajetí tradic nikdy neodvážily toužit... Katherine se střetává se školní byrokracií i s předsudky dívek. Nejtěžší boj ale bojuje sama se sebou. Přeložila Jana Pacnerová. (Založil/a: blancap)

Bloodym
  4. 12. 2013, 21:47
Film se mi poměrně líbil a když jsem v knihovně narazila na knihu, tak jsem si ji musela půjčit. Kniha mě nezklamala, ale ani nenaplnila moje očekávání. Za sebe musím říct, že to je jeden z těch mála případů, kdy se mi víc líbil film než kniha.
moonchild
  21. 10. 2013, 15:50
Překrásná kniha o nádherné Katherin Watsnová.Julia Roberts jí skvěle stvárnila ve stejnojmenném filmu.
spirlice
  12. 9. 2013, 19:53
Katherine Watson přijíždí na prestižní univerzitu Wellesley, kde získala místo profesorky historie umění.Očekává, že její studentky,využijí všech možností.Krátce po svém příjezdu však Katherine zjistí, že prostředí na prestižní škole je velmi konzervativní.