Karneval

Karneval
Originální název: My World and Welcome to It, Let Your Mind Alone, The Middle-Aged Man on the Flying Trapeze, Alarms and Diversions, My Life and Hard Times, Fables for Our Time, Further Fables for Our Time

Ivo Železný - 2000
ISBN: 80-240-1485-8

Ivo Železný (2000) 80-240-1485-8 423

Reprezentativní výbor z nejlepších povídek, bajek, literárních parodií a kreslených vtipů amerického humoristy, uznávaného za klasika amerického humoru 20. století. Výbor se pokouší představit autora v jeho mnohotvárnosti a pestrosti: zachycuje nejen jeho povídky s typickými hrdiny, lidmi chycenými v pasti civilizace a konvence, ale i figurkářské povídky, příležitostné črty pro noviny a časopisy, povídky s vážnějšími náměty, postihujícími bezcílnost a tíhu velkoměstského života, chytře koncipované cykly bajek, literární parodie, karikující literární tvorbu, lidi kolem literatury, posedlost po detektivkách, a posléze několik seriálů kreslených vtipů. (Založil/a: ull)

James Thurber James Thurber
*08.12.1894 - †02.11.1961

xerdsfsd
  11. 5. 2014, 6:07
absolutně jedinečná knížka, z níž se člověk musí smát pořád a to nahlas, rozhodně doporučuju. Jeho humor je laskavý a groteskní